№ 24 (261):

Українцям обіцяють, що незабаром вся горілка буде «паленою»

Актуалії

Теперішні «алкогольні реформи» від російської влади тільки погіршують ситуацію, кажуть експерти.

Тим часом, в Україні теж відбувається криміналізація горілчаного бізнесу і перерозподіл ринку на користь фальсифікованого спиртного. Про це сказав керівник аналітичного центру з дослідження алкоголю «ЦИФРРА» Вадим Дробиз.

«Зараз не тільки в Російській Федерації та Україні, а й в усьому світі відбувається криміналізація частини горілчаного бізнесу і перерозподіл ринку міцного алкоголю на користь нелегального і фальсифікованого спиртного. До 2014 року частка сурогатів складе близько 55-60% проти сьогоднішніх 30-35% », – цитують експерта «Коментарі».


За його словами, споживачі зміщуються в дешеві і найдешевші сегменти, в той час як продажі середнього і преміального цінових сегментів, рентабельність виробництва яких вище, навпаки, скорочуються. Від цього світові виробники міцного алкоголю зазнають серйозних збитків, які будуть тільки збільшуватися, оскільки почалася рецесія, яка продовжиться ще не один рік. Таку думку побічно підтверджує польська компанія CEDC (торгові марки «Парламент», «Журавлі», «Зелена марка»), яка, зафіксувавши $ 1,29 млрд. чистого збитку в 2011 році, втратила лідерство в рейтингу World Millionaires Club разом зі статусом найбільшого світового виробника горілки.

В Україні ж ситуацію погіршують й алкогольні реформи чиновників, які, прагнучи підвищити доходну частину бюджету, із завидною регулярністю піднімають акцизи і переглядають допустимий рівень мінімальних цін на горілку. Приміром, в Україну акциз в 2012 році останній раз помінявся у квітні (він виріс на 3,75 грн. – до 45,87 грн. за 1 л 100% спирту). Ринок відреагував миттєво: у квітні виробництво горілки і міцних спиртних напоїв в порівнянні з березнем офіційно впало на 32,1%.

Однак те, що люди стали пити менше, малоймовірно. Скоріше, тут справа в іншому: останнім часом в Україні з'явилися великі обсяги нелегальної сировини, частина якої закуповується виробниками горілки на спиртзаводах неофіційно. Принаймні, такий висновок напрошується після опитування співробітників торгових мереж, які стверджують, що продажі горілки знизилися незначно – лише на 2-3%, а не на 22%, як запевняє Держкомстат.

До слова, 94% всієї виробленої у світі горілки випивається в п'яти колишніх радянських республіках: Росії, Україні, Білорусі, Казахстані й Узбекистані.



Також читайте:

Кривава субота. 13-те

Що не зроблено для зміни мислення?

Керівники вишів мають дотримуватися вимог умов прийому

Десять заповідей

Соціально-економічний стан регіону за січень–лютий

Співгромадяни!