№ 26 (263):

Усе про зняття автомобіля з реєстрації в ДАІ

Актуалії

Зняти авто з обліку - річ непростаРозглядаємо зворотню процедуру взяттю на облік — зняття з реєстрації. Вона менш трудомістка, ніж реєстрація, але теж вимагає грошових вкладень.

При знятті автомобіля з обліку необхідно пам'ятати, що дана операція проводиться лише за місцем його реєстрації. Також, якщо авто належить кільком власникам, зняти його з обліку в МРЕВ можна тільки після того, як всі власники будуть з цим згодні, що має підкріплюватися відповідною спільною заявою або довіреністю на право відчуження. Такі документи повинні бути в обов'язковому порядку завірені нотаріально, інакше авто з обліку не знімуть.



При знятті з обліку авто перевіряють за всіма базами даних на предмет якихось порушень закону, тому в МРЕВ не приймуть автомобіль, якщо на нього накладено арешт, якщо він є речовим доказом у якійсь кримінальній справі або якщо виявиться, що власник поміняв номерні агрегати (кузов або двигун) на інші, не оформивши заміну документально в тому ж МРЕВ. Будьте пильні — у ДАІ дуже часто люблять відмовляти в знятті з обліку, якщо за автомобілем значиться неоплачений штраф або на нього оформлений непогашений ще кредит. Якщо вам раптом таке сказали — гніть, так би мовити, свою лінію, співробітники МРЕВ не мають права відмовляти власникові автомобіля в знятті з обліку за умови, що вся документація в порядку.


Для того, щоб зняти автомобіль з обліку, вам необхідно, перш за все, з'явитися в те відділення МРЕВ, де ви реєструвалися. При собі потрібно мати такі документи:
— Техпаспорт;
— Номери;
— Копії квитанцій про оплату транспортного збору.

Якщо авто з обліку знімає юридична особа, то також необхідно буде мати:

— Заяву про зняття автомобіля з обліку, завірене в МРЕВ і військкоматі за місцем реєстрації автогосподарства;
— Копія статуту підприємства, засвідчена печаткою цього ж підприємства;
— Протокол зборів засновників про продаж автомобіля;
— Наказ на зняття автомобіля з обліку;
— Нотаріально завірена довіреність на фізичну особу, яка буде знімати автомобіль з обліку;
— Оригінал паспорту та його копії;
— Ідентифікаційний номер.

Якщо знімаєте з обліку не ви, то потрібна нотаріально завірена довіреність на ту людину, яка буде займатися цим питанням.

Також, якщо автомобіль був у кредиті, вам потрібно надати в МРЕВ:

— Оригінал кредитного договору;
— Оригінал довідки банку про повне погашення кредиту;
— Оригінал договору застави;
— Виписка нотаріуса з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ).

І найголовніше — заяву про зняття з обліку. Ця заява зазвичай заповнюється за зразком безпосередньо в МРЕВ.

Під час подання всіх цих документів у МРЕВ ваш автомобіль буде перевірений на наявність яких-небудь штрафів, викрадення, карних справ і т.д. Якщо присутні штрафи, вам потрібно буде сплатити їх на місці, але, зауважимо ще раз, відмовляти вам у знятті з обліку в МРЕВ через це не мають права. Бували ситуації, коли в МРЕВ відсилали безпосередньо до того інспектору, який виписав штраф.

Потім вам потрібно буде оплатити в банку при МРЕВ обов'язкові платежі. А це:

— Послуги ДАІ ~ 200 грн;
— Оцінка авто ескпертом-криміналістом ~ 200 грн;
— Акт оцінки експертом-криміналістом ~ 40 грн;
— Транзитний номер - 52.50 грн;
— Транспортний збір.

Якщо у вас немає квитанцій про оплату транспортного збору, вам потрібно буде його оплатити. Хоча зараз щорічний транспортний збір і скасований з цього року, це ще не означає, що його можна не оплачувати. Так, його можна не оплачувати, але починаючи з 2011 року, за попередні роки, якщо є заборгованість по збору, її потрібно в обов'язковому порядку погасити.

Після оплати ви разом з усіма квитанціями про оплату йдете до експерта-криміналіста, щоб той звірив номерні агрегати на вашому автомобілі. Після огляду ви забираєте акт технічного огляду та звірки номерних агрегатів у вікні поста техконтролю. Потім з усіма документами та квитанціями, що були при вас і ви отримали в МРЕВ, ви йдете в той відділ МРЕВ, де заповнювали заяву про зняття з обліку та віддаєте там. Туди ж віддаєте і свої номери.

Після всіх цих процедур вам видадуть такі документи:

— Техпаспорт на автомобіль;
— Облікова картка (вона видається тільки в тому випадку, якщо техпаспорт нового зразка, пластиковий);
— Транзитні номери (з червоним фоном);
— Квитанція про оплату транспортного збору.

На цьому процедуру зняття автомобіля з обліку можна вважати успішно завершеною. Вішайте транзитні номери на ваш автомобіль і можете бути вільні. Пам'ятайте, що пересуватися на автомобілі після його зняття з обліку, ви можете протягом двох місяців (термін дії транзитних номерів), після чого його вам потрібно буде знову реєструвати.

Оцінка автомобіля для продажу проводиться в комісійному магазині або спеціальним експертом-оцінювачем. Можна попросити зробити оцінку авто безпосередньо в МРЕВ, однак це буде коштувати близько 200 грн. — у різних місцях по-різному, але сума коливається біля цієї цифри.

У принципі, можна зняти автомобіль з обліку і не за місцем реєстрації, але це знову-таки пов'язано з додатковими витратами. Конкретного плану дії тут немає — потрібно безпосередньо домовлятися з начальником МРЕВ. Цей шлях зняття авто з обліку — напівлегальний.

У разі ж, якщо автомобіль був узятий в кредит і кредит не погашений, то вам в МРЕВ нічим не допоможуть, потрібно звертатися безпосередньо в банк, щоб там допомогли вам з цим питанням. Як показує практика, зазвичай проблеми з погашенням кредиту виникають рідко, і вам просто-напросто навіть після продажу автомобіля потрібно буде виплачувати кредит до кінця. Перекласти заборгованість по кредиту на нового власника можна, але тільки за попередньою домовленістю з банком і самим власником, причому все це повинно бути підтверджено документами (паспортами, договорами, заявами та іншим) з усіх трьох сторін (з боку вас, банку та нового власника) і завірено нотаріально.

Уся процедура зняття автомобіля з обліку займає години три-чотири за тієї умови, що ви пройдете оцінку в експерта-криміналіста до години дня. Ціна ж питання — близько 500 грн плюс оплата транспортного збору.



Також перегляньте:

Підприємці! Читайте, програмні документи!

Думают одно, говорят другое, а делают третье…

Тисячолітня Україна: Український Рим

Ми хочемо знати, на які доходи живуть вчорашні державні службовці

Грибные шляпки

Доплата до пенсій: що за цим стоїть?