№ 28 (265):

Прес-конференція у ДПІ щодо корупції та тіньової зайнятості

Актуалії

Прес-конференція у ДПІ21 серпня 2012 року у Державній податковій інспекції у м. Сумах відбулася прес-конференція, на який розглядалися питання:

-  Попередження та реагування на корупційні прояви в органах ДПС;

- Запобігання та протидія тіньовим формам оплати праці. Робота податківців щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати суб’єктами господарювання.

Начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Сумській області управління внутрішньої безпеки ДПС України Віталій Костюк розповів про природу такого складного явища, як «корупція». Він наголосив, що боротьба з корупцією залишається актуальною постійно. Адже посадовий злочин, яких би масштабів не сягав, завжди є тяжким, оскільки тягне за собою негативні економічні та соціальні наслідки.



Основна лінія антикорупційних дій у Державній податковій службі полягає у системних змінах організації життєдіяльності податкової. Керівництво ДПС України особливо наголошує на тому, що робота податківців має бути прозорою, зрозумілою суспільству, доступною.

Виступаючий проінформував, що з початку 2012 року в рамках протидії злочинності працівниками відділом внутрішньої безпеки при ДПС у Сумській області здійснено 89 службових перевірок, проведено 247 профілактичних заходів, винесено 49 офіційних застережень, розглянуто 31 звернення, винесено 30 подань керівникам податкових інспекцій області про усунення причин, що сприяли скоєнню правопорушень, з них 27 працівників притягнуто до відповідальності. Виявлено 9 злочинів вчинених податківцями  області, з них 1 кримінальна справа  порушена за фактом хабарництва (ст.368 КК України). Складено 4 адміністративних матеріали за порушення вимог ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» з яких 3 розглянуто судовими органами і  1  Білопільською районною прокуратурою. Винні притягнуті до адміністративної відповідальності.
 

Працівниками відділу здійснено перевірку 319 кандидатів, які приймаються на роботу та переводяться на інші посади в межах ДПС у Сумській області, 2 кандидатам відмовлено у призначенні.

В органах податкової служби створено всі умови, за яких кожен платник податків має можливість звернутися до відділу внутрішньої безпеки при ДПС зі скаргою на протиправну діяльність податківців, зауваженнями та пропозицією про діяльність податкових органів, із заявами про сприяння реалізації своїх прав та законних інтересів.

Для оперативного та своєчасного отримання інформації про можливі зловживання з боку працівників податкової служби працює телефон «Довіри» для юридичних та громадських організацій, так і окремих платників податків. Його номер (0542) 77-05-28. Інформацію про існування інтерактивної «гарячої лінії» розміщено на дошці оголошень в кожному податковому органі області, на веб-сайті ДПС України та ДПС у Сумській області.

Крім того, громадяни та платники податків мають можливість скористатися податковим сервісом - телефонною лінією антикорупційного проекту «Пульс податкової». Її номер (044)-284-00-07. За вказаним телефоном платники податків мають можливість повідомити про прояви корупційних діянь з боку податківців. Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники податкового органу, в неробочий час – інтерактивний автовідповідач.

Виконуюча обов’язки начальника Державної податкової інспекції у м. Сумах Ірина  Карайон акцентувала увагу на необхідності дотримання податкового й трудового законодавства. Адже заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємств та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. З кожним роком сума надходжень від податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів зростає: протягом минулого 2011 року до бюджету надійшло близько 505 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. При прогнозному показнику за 7 місяців поточного року 315,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб забезпечено надходження  в сумі 326,8 млн. грн. або 115,7 % перевиконання склало 11,1 млн. грн. Приріст надходжень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 46,40 млн. грн. або 116,6 %.

Поряд з цим у податківців виникає чимало запитань до бізнесу у частині повної, своєчасної сплати заробітної плати та законності оформлення трудових відносин між роботодавцями й найманими працівниками. Виступаюча проаналізувала стан заборгованості по зарплаті та повідомила, що задля виявлення порушень законодавства з оплати праці управлінням оподаткування доходів фізичних осіб ДПІ у м. Сумах постійно проводиться аналіз середньомісячної заробітної плати та фонду оплати праці підприємств міста, чисельності працюючих та сум надходжень податку на доходи фізичних осіб.

Завдяки проведеній роботі за 7 місяців 2012 року бюджет доотримав 519,9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Спільними діями податківців та представників органів місцевої влади щодо суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму, підвищено рівень виплати заробітної плати 181 суб’єктів, до бюджету додатково надійшло 42,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Не менш важливе питання – виплата заробітної плати  в «конверті». Працедавець, який ухиляється від сплати податків обкрадає бюджет держави, позбавляючи старих людей пенсій, хворих – лікарняних, а незахищених верств населення – грошової допомоги. Працівник, який  отримує зарплату в «конверті» ризикує перш за все. Адже ніяких соціальних гарантій він не отримає ні у випадку хвороби, ні з приводу виходу на пенсію. Крім того такий громадянин втрачає трудовий стаж, відпустки.

Результатом діяльності ДПІ у м. Сумах з цього питання є:  виявлено 87 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцями без укладання трудових угод та без сплати податку до бюджету, залучено до держреєстрації 779 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації.

Державна податкова інспекція в м. Суми звертається до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців-роботодавців про неприпустимість випадків несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам або її виплати в «конверті», а громадянам бажає бути обачними і не дозволяти нечесним роботодавцям наповнювати свої кишені за ваш рахунок, висувати вимоги  дотримання вимог чинного законодавства. Податківці звертаються до сумської громади зі словами, що стала і своєчасна сплата податків із заробітної плати - це не тільки забезпечені доходи місцевих бюджетів, виконання соціальних програм і світле майбутнє. Перш за все - це  справа честі кожного окремого громадянина України.


В.о. начальника ГВ ПМ ДПІ у м. Сумах  Олександр Куцан проінформував про порушені кримінальні справи з питань несвоєчасно виплаченої зарплати та інші порушення у сфері оподаткування.



Також можна почитати:

Положення основного закону не можна давати «заговорювати»

Нечисте обличчя Сум

Інтимні зони сумських тролейбусників

Зарплата у Сумах у січні-червні 2011 року

Мешканця Сумщини затримали у метро

У Сумах з першого листопада розпочалася реєстрація скутерів