№ 28 (265):

Відшкодування ПДВ автоматом

Актуалії

ПДВ автоматом тільки сумлінним платникамВідшкодування ПДВ – це показник, який свідчить про рівень прозорості відносин між бізнесом та державою. Принципова позиція податкової служби з цього питання - отримувати  ПДВ в автоматичному режимі повинна максимальна кількість платників  реального сектору економіки.

При цьому слід зазначити, що рівень автоматичного відшкодування переважно залежить від сумлінності самих платників податків, а не від примхи податківців.

Як свідчать результати  перевірок, більшість суб’єктів господарювання не потрапляють до переліку підприємств для отримання автомат-відшкодування через недотримання критеріїв, передбачених  Податковим кодексом України.Сумські податківці констатують, що сьогодні існує позитивна динаміка у відшкодуванні ПДВ-автоматом.  Якщо на кінець серпня минулого року на автоматичне відшкодування ПДВ претендували лише 7 підприємств, то у аналогічному періоді поточного року їх кількість дорівнює 12. При тому, що загальна сума відшкодування у 2012 році, заявлена сумськими підприємствами складає 463,7 млн. грн., в автоматичному режимі вже відшкодовано на банківські рахунки підприємств 212,4 млн .грн., а це майже половина заявленої суми.

В Державній податковій інспекції у м Сумах нагадують, що для участі у процесі відшкодування в автоматичному режимі претенденти мають враховувати всі вимоги діючого законодавства. Здійснення експортних операцій є лише одним із критеріїв, необхідним для отримання коштів «автоматом». Встановлені Кодексом критерії сприяють у відшкодування підприємствам – експортерам, але поряд з цим вони захищають як державні інтереси так і інтереси громадян України.

Зі свого боку сумські податківці створюють всі необхідні умови для своєчасного отримання коштів платниками податків і плідно співпрацюють з потенційними претендентами на автовідшкодування  ПДВ.Ще варто почитати:

Новини коротко

Про користь та шкоду мила

Кримський велосипедист здобув срібну медаль у Сумах

Принижені і ображені

Жертви пенсійної реформи

Натуральне мило