№ 31 (268):

День машинобудівника-2012

Актуалії

Промислове устаткуванняМашинобудівний комплекс відіграє важливу роль у соціально-економічному становищі Сумської області. Внесок машинобудівних підприємств у випуск промислової продукції нашого регіону настільки вагомий, що суттєво впливає на загальнообласні показники промислового виробництва.

Найбільш розвинутими його ланками є важке машинобудування, транспортне, сільськогосподарське, верстатобудування та приладобудування, радіотехнічне та електротехнічне виробництво.

Номенклатура продукції, що розробляється і виготовляється на Сумщині, дуже різноманітна і з успіхом застосовується у багатьох галузях промисловості.Лідером машинобудування області є ПАТ “СМНВО ім. М.В.Фрунзе” – одне з найбільших в Європі машинобудівних підприємств, продукцію якого добре знають не лише в Україні, але й у далекому зарубіжжі. Найбільшим попитом користуються насоси, компресори, агрегати газоперекачувальні для магістральних газопроводів, устатковання для хімічного та нафтохімічного виробництва.

Лідером у вітчизняній розробці та виробництві відцентрових насосі є ПАТ “Сумський завод “Насосенергомаш”. Продукція цього підприємства застосовується в основних галузях промисловості та сільського господарства.

Єдиним підприємством в Україні, яке виробляє унікальні інтегральні мікросхеми та термоелектричні мікромодулі, що застосовуються в автомобілебудуванні, торгівлі і громадському харчуванні та інших галузях залишається Глухівська філія НВФ “Модуль”.

За даними Головного управління статистики у Сумській області у машинобудуванні індекс промислової продукції за 8 місяців 2012 року порівняно з аналогічним періодом 2011 року склав 106,2%. Більше, ніж торік, виготовлено насосів вакуумних – на 49%, апаратури електричної низьковольтної – майже на 38%.

За 8 місяців 2012р. підприємствами машинобудування реалізовано продукції, товарів, послуг на суму 3,3 млрд. грн. За цей же період надійшло замовлень на виробництво промислової продукції майже на 2,9 млрд. грн. При цьому частка іноземних замовлень в загальному обсязі становить близько 82% .

Середньооблікова кількість штатних працівників машинобудування, одного з провідних видів промислової діяльності   регіону,   за січень-липень 2012 року  складає  25,6 тис. осіб, це більш ніж третина всіх працюючих у промисловості області. Середня заробітна плата машинобудівників перевищує середньообласний рівень більш ніж на чверть і становить 3161 грн.Також можна почитати:

У Сумах з першого листопада розпочалася реєстрація скутерів

Демографічна ситуація на Сумщині у січні-березні 2010 року

Про “Криворіжсталь” та про “ліві” принципи “роботи з населенням”

Партія РХП відстоює і пропонує