№ 32 (269):

Про колективно-договірне регулювання

Актуалії

Не халявник, а партнер!Для регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працюючих, власників та уповноважених ними органів ст. 11 КЗпП України передбачено на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи, в обов’язковому порядку укладання локальної угоди - колективного договору, де встановлюються взаємні зобов’язання сторін щодо організації виробництва, праці, відпочинку, оплати, умов та охорони праці, продуктивної зайнятості, нормування та інші. В ст. 15 КЗпП України визначено, що всі колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами державної виконавчої влади.Працівники підприємств, де колективні договори неукладені, не лише не мають змоги отримати додаткові порівняно з законодавством гарантії, пільги та компенсації, а і наражають себе на свавілля з боку роботодавців та відсутність соціальної захищеності, гарантованих державою умов праці та оплати праці.

З метою активізації регулювання соціально-трудових відносин шляхом укладання та реєстрації колективних договорів спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради надано методичну допомогу щодо змісту колективного договору, порядку його укладання та реєстрації  представникам 431 підприємства, установи та організації міста. В січні-вересні 2012 року повідомно зареєстровано рішеннями виконавчого комітету Сумської міської ради 255 колективних договорів, змін та доповнень до них, забезпечено охоплення колективними договорами 6730 працюючих.

В результаті проведеної роботи станом на 01.10.2012 в місті діють колективні договори на 1858 підприємствах (98,9 % від загальної кількості підприємств, де працюють наймані працівники), з них: 756 - на підприємствах торгівлі та побуту (40,9 %), 297 – в будівництві (16,0 %), 242 – на промислових підприємствах         (13,1 %), 132 – в житлово-комунальному господарстві (7,2 %) та інші.Читайте ще:

Замовлення та реалізація продукції Сумщини у січні-травні 2011 року

Зловмисники повернули вкрадене

Чому РХП підтримує Ю.ТИМОШЕНКО до Верховної Ради України

"ЕКО-маркет" закрився на ремонт