№ 32 (269):

Економічна злочинність кордонів не має

Новини

Боротьба зі злочинністюУже вдруге у 2012 році Україна організовувала міжнародні конференції і приймала делегації держав-учасниць Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань СНД, Європолу та Організації економічного співробітництва та розвитку.

У міжнародній конференції на тему «Спільні зусилля компетентних органів країн Східної та Західної Європи у боротьбі з фінансовими (податковими) злочинами» у м. Одеса брав участь перший заступник голови – начальник управління податкової міліції ДПС у Сумській області О.М. Хольченков, який поділився своїми враженнями:За ініціативи України на засіданні Координаційної ради органів податкових (фінансових) розслідувань країн СНД прийнято рішення про створення міжнародної системи обміну інформацією про податкові (фінансові) злочини. Головою ж Координаційної ради обрано керівника податкової міліції України генерал-лейтенанта податкової міліції А. В. Головача, що свідчить про міжнародний авторитет України у цьому напрямку діяльності.

Під час конференції Україна ініціювала активізацію проведення спільних міждержавних заходів з протистояння злочинам у сфері обігу підакцизної продукції, відмивання коштів, виведення активів до офшорів, правопорушень у сфері високих технологій.

За оцінками американського аналітичного центру «Мережа податкової юстиції», під юрисдикцією зон з пільговим оподаткуванням перебуває від 21 до 32 трлн. дол. США. Особливо гостро стоїть проблема перед країнами Азії,Східної Європи та України щодо виведення коштів до офшорів.

Податківці Сумської області мали випадки з фактами шахрайства з ПДВ при проведенні експортно-імпортних операцій. У поточному році податковою міліцією регіону виявлено ряд злочинів, пов’язаних з несплатою податків та зборів на загальну суму 26,4 млн. грн. у результаті заниження митної вартості товарів. Розкриття подібних злочинів неможливе без отримання інформації від правоохоронних органів інших країн.

На сьогодні перед усіма провідними кранами світу стоїть завдання: розробити систему, яка б гарантувала економічну безпеку світової спільноти. Податкова міліція України активно співпрацює з компетентними органами ЄС, СНД, США, а також іншими кранами.
 
І під час конференції, і під час особистих зустрічей, члени делегацій надавали високу оцінку діяльності податкової міліції України.

У ході спілкування з керівниками податкових (фінансових) поліцій Латвії –  Каспарc Чернецкіс, Литви – Юцявічус Кястутіс, Єстонії – Марко Ратть, ми детально порівнювали організацію боротьби з кримінальними проявами у сфері оподаткування наших країн.

Після введенням 19 листопада 2012 в Україні нового Кримінального процесуального кодексу організаційна структура податкової міліції України та податкових (фінансових) поліцій прибалтійських країн буде майже однакова. Завдання, які будуть поставлені перед службами, також суттєво не відрізнятимуться.

Гості нашої країни поцікавилися аспектами роботи загальноукраїнської системи раннього виявлення, комплексного відпрацювання та руйнування тіньового сектору економіки, розробленої ДПС України. Особливо звернули увагу на можливість виявлення ризиків вчинення фінансових правопорушень у режимі реального часу під час подачі податкових декларацій.Також перегляньте:

Як водій таксі ґав ловив

США готові допомогти Україні матеріально

НВО ім.Фрунзе поставило турбохолодильне обладнання до Росії

Кому лихо, а кому живеться з шиком