№ 33 (270):

Електронний кабінет платника податків

Актуалії

Від паперів - до електронного кабінетуДержавна податкова служба готується до запровадження нового сервісу – електронного кабінету платника податків.

Ця новація передбачена проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції створення та запровадження в Державній податковій службі України електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Електронний кабінет платника податків – нова послуга веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструменту доступу (електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.

Робота з власним Електронним кабінетом здійснюватиметься платником податків за допомогою підключеного до Інтернету персонального комп’ютера з використанням стандартних програмно-технічних засобів за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДПС України.Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надаватиме безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС.

Клієнт такого кабінету матиме змогу:

- підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
- переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом (нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня);
- формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету;
- здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг;
- здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги;
- оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів (дані обліку, дані щодо об’єктів оподаткування, інформацію про результати перевірок, інформацію про доходи фізичної особи тощо).

Фахівці податкової служби, які займаються розробкою електронного кабінету, переконані, що цей сервіс буде максимально дієвим, адже під час його розробки враховуватимуться зауваження та пропозиції від представників бізнесу.

З метою отримання зауважень та пропозицій проект постанови розміщено на офіційному веб-сайті Державної податкової служби України за адресою: sts.gov.ua.

Державна податкова інспекція у м. Сумах запрошує сумчан надати свої пропозиції та зауваження до проекту постанови на адресу Державної податкової служби України: 04655 МСП, м. Київ – 53, Львівська площа, 8 або на електронну адресу розробника – sbondarenko@sts.gov.ua.

Зауваження та пропозиції від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця від дати оприлюднення проекту постанови за зазначеною адресою ДПС України та на адресу Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: поштову – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 й електронну – mail@dkrp.qov.ua.