№ 34 (271):

Чого в організмі не вистачає?

Медицина і здоров’я

Харчуйтеся з розумомСьогодні хочеться солоденького. А весь минулий тиждень хотілося солоненького, позаминулий – кисленького. А чоловік уже третій день харчується одними булками. Що це? Примхи чи сигнал організму про якісь неполадки?

Примхи і їхня розшифровка

• Хочу шоколаду! У вас брак магнію. Його найкраще шукати в сирих соняху та горіхах, бананах, гречці.

• Подайте хліба і побільше! Якщо постійно тягне на борошняне, варто задуматися про свої запаси азоту. Можете пошукати їх у їжі, багатої протеїнами: м'ясі, рибі, бобах, горіхах.

• Не можу без жирного! Є всі підстави запідозрити недостатність кальцію. Ним багаті капуста брокколі, сир, кунжут, боби, молочні та кисломолочні продукти.



• Оселедця мені! Імовірно, це проблеми з хлоридами. Спробуйте вирішити їх, вживаючи козяче молоко, рибу, морську сіль.

• Терміново з'їм лимон! Схоже, в організмі нестача вітаміну С і солей калію. Не виключено, що ви захворієте застудою й імунітет ваш падає.

• Смажених пиріжків би! А доведеться натискати на свіжі фрукти. Саме в них удосталь є бракуючого вам вуглецю.

• Хочу все! Ймовірно, вам не вистачає кремнію (міститься в горіхах, соняху), триптофану (міститься в сирі, печінці, ягнятині, ізюмі, солодкій картоплі, шпинаті), тирозину (міститься в помаранчевих, зелених і червоних фруктах і овочах, багатих вітаміном С). Неприборканий апетит напередодні критичних днів часто свідчить про дефіцит цинку (міститься в червоному м'ясі, морепродуктах, листових овочах, коренеплодах).

• Не хочу нічого! Це – нестача вітамінів В1 (міститься в горіхах, соняху, бобових, печінці та інших субпродуктах) і В2 (міститься у тунці, палтусі, яловичині, курці, індичці, свинині, соняху, бобових), а також марганцю (міститься у волоських горіхах, мигдалі, горіхах-Пеканах).


Сигнали про захворювання

Нерідко тяга до певного смаку продуктів є сигналом про приховане захворювання. Прислухайтеся до себе.

Якщо їжа весь час здається недосоленою, це повинно насторожити: можливо, це прокинулося застаріле запалення (найчастіше сечостатевої системи) або з'явився новий осередок інфекції. Тягне на кисле? Це говорить про знижену кислотність шлунку, що нерідко буває при певних формах гастриту.

Також їжа з кислим смаком допомагає полегшити самопочуття при застудах і підвищеній температурі. Буває, що хочеться навіть гіркого, що свідчить про інтоксикацію організму, наприклад, внаслідок недолікованої хвороби.

Потяг до гострого може бути сигналом про порушення ліпідного обміну і підвищенні рівня «поганого» холестерину. Потреба у в'яжучому смаку нерідко говорить про зниження імунітету. Потреба в прісному часто буває у людей, схильних до гастриту, виразки шлунка, при проблемах з печінкою і жовчним міхуром.

«Присівши» на солодке, люди часто намагаються компенсувати ще й душевний дискомфорт. Тому потрібно постаратися зрозуміти причину поганого настрою або нервозності і привести в порядок свою нервову систему, наприклад, за допомогою трав'яних настоїв або медитації, а також каш – прекрасного джерела складних вуглеводів, що підвищують настрій.