№ 34 (271):

Особливості призначення житлових субсидій особам пенсійного віку

Право і закон

Субсидія для пенсіонерівСубсидія призначається на норму володіння чи користування загальною площею житла, яка встановлюється виходячи з 21 кв. м на кожного зареєстрованого  та  додатково 10,5 кв. м  на  сім’ю, в однокімнатній квартирі – на всю площу. У виключних випадках з урахування обставин, що склались,  управлінням  праці та соціального захисту населення Сумської міської ради субсидія може призначатись незалежно від розміру загальної  площі житла за рішенням комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення соціальної допомоги, утвореної виконавчим комітетом Сумської міської ради.
    
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 №  774 передбачено, що комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій незалежно від розміру загальної площі житла сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім’ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Тобто, у разі коли комісією буде прийнято рішення про призначення субсидії на загальну площу житла, при наступному зверненні за субсидією  справа цієї сім'ї  не виноситься на розгляд комісії. Субсидія призначається на термін встановлений законодавством (6, 12 місяців, або опалювальний період).Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили  роботу  в  період,  за  який ураховуються  доходи,  і  не  мають інших доходів,  крім пенсії та доходів   від   особистого  селянського  господарства,  земельних ділянок, в сукупному доході на розсуд пенсіонера враховується дохід за попередні 6 місяців перед зверненням за призначенням субсидії  або розмір призначеної щомісячної пенсії та доходи  від земельних ділянок.

Якщо у  житловому  приміщенні  зареєстровані  і проживають  тільки   пенсіонери,  які  не  працюють, та  інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого  селянського  господарства,  пенсія  та  інші соціальні виплати, субсидія за бажанням призначається  на дванадцять місяців. Про збільшення доходу або зміну у складі зареєстрованих громадяни, яким призначено таку субсидію, обов'язково необхідно інформувати  вищезазначене управління. По закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний період.

Крім того,  пенсіонери  не подають довідки про розмір пенсії до заяви щодо призначення субсидії: вони  надаються Пенсійним  фондом України на запит  Управління.


Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради