№ 36 (273):

В Україні перестануть бути чинними водійські права часів СРСР

Право і закон

Водійські права, які були видані з використанням зразка бланка, затвердженого органом виконавчої влади Союзу Радянських Соціалістичних Республік, утрачають свою чинність після 1 січня 2014 року.

Про це йдеться в законі про Єдиний державний демографічний реєстр, який Верховна Рада прийняла півтора місяці тому у другому читанні.

Закон затвердив водійські права нового зразка. Тепер посвідчення водія виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Оформлення та видача нових водійських прав здійснюється уповноваженим органом у термін до п'яти робочих днів з дня подання необхідних документів.По закінченні терміну дії посвідчення водія проводиться його заміна (у разі пред'явлення старого посвідчення) з урахуванням особливостей, передбачених законодавством про дорожній рух.

Нагадаємо, цей закон також передбачає введення електронних паспортів – документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО). При цьому особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в такий носій, імплантований у відповідні бланки документів, оформлення та видача таких документів має здійснюватися в окремо встановленому Кабінетом міністрів порядку.