№ 39 (276):

9 шкідливих перекусів

Медицина і здоров’я

Часто, бажаючи злегка перекусити і подбати про фігуру, ми купуємо мюслі, сирки і сухофрукти. Здавалося б: смачно і калорій не багато. Але подібні продукти можуть бути доволі небезпечними.

Ковбаса – це продукт, в якому зараз складно знайти м'ясо. Крім цього, у ковбаса криється величезна кількість холестерину, а також консервант нітрін натрію, який викликає рак стравоходу.

Швидкі каші – також слід прибрати з повсякденного меню. Для прискорення процесу готування зерновим міняють структуру, і повільні вуглеводи блискавично стають крохмалем, який швидко відкладається на стегнах, боках. Крім цього, в такі каші додають чимало цукру, що тим більш шкідливо для фігури.Сухі сніданки – напівфабрикати, в яких не залишилося жодного вітаміну. Сухі сніданки одержують через екструзію – борошно, цукор та інше перетворюють в єдину масу, потім створюють сам продукт («повітряні» кульки, зірочки та інші фігурні вироби). Отож, поживна цінність сухих сніданків є сумнівна!

Промислові сухофрукти також можна сміливо вносити до чорного списку. Перед тим, як виставити їх на прилавки, сухофрукти обробляють сірчаною кислотою і лугом, а також вимочують у цукрових сиропах. Як ви думаєте, наскільки цей продукт може бути корисний?

Солодкі сирки в більшій мірі складаються не з сиру, а з цукру. В цей продукт також додають рослинні жири, барвники, штучні ароматизатори та консерванти.

Соки в пакетах. Ці соки складно назвати натуральними, адже їх розбавляють з цукром, лимонною кислотою і т. д. Відновлені соки взагалі містять велику кількість шкідливих вуглеводів, а те, що можна прийняти за м'якоть манго, може виявитися буряком!

Мюслі – також проходять масштабну первинну обробку і втрачають свої корисні якості. У підсумку, вуглеводи перетворюються з повільних у швидкі цукри. Крім того, у складі багато чистого цукру та інших джерел пустопорожніх калорій.

Плавлені сирки. Перше, що потрібно знати: сири при термообробці втрачають свої корисні властивості, перетворюючись на суцільний жир. Крім цього, робляться такі сирки із сирних відходів, які не можна продати цілісним шматком.

Сухарики та чіпси. Найчастіше ці продукти готують на дешевих рослинних жирах і вони наповнені великими дозами підсилювачів смаку, які лише підсилять голод, ніяких вітамінів там, природно, немає.