Попередня версія:

Редакція «Громадянина України»

Інша тематика

ставить запитання:



«А хто сказав, що Янукович гарно працює на посту Прем’єр-міністра?»

Відповідає:

Сам Янукович, Президент Кучма, депутати, що входять у його структуру, голова його виборчого штабу Тигіпко. А також підконтрольні йому засоби масової інформації. Яка частина народонаселення в Україні скаже, що Янукович є досвідченим, професіональним господарником чи економістом (крім того, що має “проффесорську” “ксіву”)? У чому полягала його прем’єрська діяльність? Ось, мовляв, при Януковичу стало краще, щось змінилось... Грошей стало більше? Так, більше. Але чому їх стане менше, коли працездатні громадяни України працюють у країні та поза її межами? Без Януковича вони б на печі лежали, чи що? А вже розподіляти гроші (чим в основному і займається Янукович) великого ума не треба. Хтось би з тих самих пенсіонерів розподілив не гірше. А може ще й краще. Витрачати – не заробляти.

Ставить запитання:

«А чи входить Національний банк України у структуру виконавчої влади країни?»

Відповідає:

Ми думаємо, що не входить. Національний банк – це є своєрідний законодавець у фінансово-грошовій політиці держави. Тому, раз НБУ не входить у виконавчу структуру, то його голова не може бути у будь-яких відносинах з Прем’єр-міністром – головою виконавчої гілки влади – поза рамками службового співробітництва. А голова НБУ пан Тигіпко є головою штабу кандидата у Президенти чинного Прем’єр-міністра Януковича.
Значить, якщо сьогодні Національний банк, за великим рахунком, працює на кандидата-чинного Прем’єра, то завтра НБУ може бути підлеглим виконавчій владі? Нацбанк буде друкувати стільки грошей, скільки захоче виконавча влада? Схоже на те. А хто сказав, що і голова Верховного Суду України за такого стану речей не стане підлеглим Януковича? А там – і голова законодавчої влади?...

Ставить запитання:

«А хто віддрукував бюлетені для голосування?»

Відповідає:

Національний банк. Існує відповідний договір між Центральною виборчою комісією та НБУ. Але тим часом оголошується, що умови договору є таємницею. Від кого таємниця? Якою це таємницею у нашій країні може бути договір між Нацбанком і Центрвиборчкомом? Наскільки нам відомо, у договорах таємниця може бути лише комерційною. Так вибачте, що ж виходить: між НБУ та ЦВК здійснюється комерційна операція? Якщо це є комерційна угода, то будь-яка комерційна угода передбачає на свій страх і риск одержання прибутку для обох сторін. Але ж сторони (чи сторона) може зазнати і збитків – комерція є комерція. Отже, Нацбанк може збитків зазнати? Чи Центрвиборчком? А цікаво, яких збитків зазнає ЦВК? Мабуть, таких, що замовила 36 млн. бюлетенів, а віддруковано 40 мільйонів? І це все відбувається і приховується при Януковичу.

Ставить запитання:

«А чому Янукович весь час мовчить?»

Відповідає:

Та тому що весь час говорить Тигіпко. І що він говорить? Треба ж набратись такого нахабства, щоби постійно говорити, що ми, мовляв ні при чому. Ні при чому, коли міліція хапає, б’є всіх підряд (журналіст, виборець, спостерігач), як нацькована вівчарка (чи дворняга?). Особливо у ніч проти 1 листопада. Весь цей час Тигіпко каже, що це там, на місцях перегинають палку. Ну скільки ж можна як папузі говорити одне і теж. Соромно ж слухати. Так, Тигіпко розуміє, що ми – народ України – у цьому випадку є лише слухачами-глядачами, і у відповідь не маємо змоги нічого сказати. Ну, але все одно: що ж ви нас, пане Тигіпко, за дурників тримаєте? Ось одномоментно по всій Україні “на місцях” голови держадміністрацій, начальники інших держустанов стали “перегинать”, аби вислужитись, а ви тут “у верхах” ні при чому. Прем’єр-міністр не знає, що його підлеглі витворяють... Та чому ж тоді ця людина претендує на президентський пост у той час, коли порядку не може навести серед своїх підлеглих “на місцях”. Яка ж тоді віра буде у народу в такого Президента, коли з нього такий “ніякий” Прем’єр-міністр...