Попередня версія:

ШАНОВНІ СУМЧАНИ, ВСІ СПІВВІТЧИЗНИКИ!

Інша тематика

Давайте поздоровимо себе, всіх, хто виявив свою громадянську позицію під час усієї,  мабуть, найбрутальнішої в новітній світовій історії передвиборній кампанії, коли, антинародна владна верхівка, прикриваючись демократичними лозунгами, спочатку приховано, а згодом відверто брехала й бреше та гнобить і гвалтує народ, що є єдиним джерелом влади.Якщо влада використовує міліцію, інші силові структури, це свідчить про її слабкість і антинародну суть. Вона дійшла до того, що забирає у людей право на вибір. Це – жах. Але Сумщина, як і вся Україна, свій вибір зробила. Понад 70 відсотків людей в області, недивлячись на шалений адміністративний тиск, обрали Президентом Віктора Ющенка. Він народний, легітимний, тобто, законний Президент! І за нього – понад 80 (!) відсотків сумчан!

Кучма: “Ось я піду з поста Президента, тоді розкажу як жити треба далі, як проводити політичну реформу”.
А десять років чим переймався, десять років для цього не вистачило?

З виступу Кучми на “Епіцентрі”: “... в одні руки стільки влади не можна давати”. Тож, мовляв, необхідна політична реформа.
А сам чому користувався таким обсягом влади? І що зробив за період президентства? Що зробив для того, щоб у країні всі гілки влади працювали ефективно, згідно із Конституцією? Тобто, щоб кожна з гілок державної влади виконувала ті функції, які для кожної з них прописані у Конституції?

Публічні вислови: один (Янукович) козлами громадян обзиває, другий (Кучма) “тютелька в тютельку” виконуватиме свої повноваження. Якщо ці “державні мужі” дозволяють собі такі слова і вирази в офіційній обстановці, можна собі уявити, що вони собі дозволяють говорити у неофіційній своїм підлеглим, і що дозволено тим підлеглим робити на нижчих постах – постах глав адміністрацій, глав відомств, департаментів тощо.

Пряме підтвердження такої позиції керівників держави бачимо у себе вдома. В.П. Щербань разом з В.П. Омельченком (міським головою Сум) дозволяють собі робити все що заманеться в області та місті, абсолютно не цікавившись думкою людей. Вони лише себе вихваляють, все що не вигідно для себе – забороняють. А тепер уже й б’ють людей, та ще й застосовуючи спецзасоби. Раз побили, другий побили. Зробили з міліції псів сторожових по периметру “своєї” території. Ніби концтабір. Такий собі – “демократичний” концтабір для тих, хто не розуміє, що високе начальство мешканцям “зони” добра бажає...
А що – можна народу позбутись таких керівників? Згідно з Конституцією можна: якщо депутати обласної ради двома третинами свого складу проголосують за відставку Щербаня, Президенту нічого не залишиться, як зняти цього голову. Але ж хто проголосує? Хіба ці теперішні депутати – так звані виразники волі виборців? Та ні. Їх Щербань просто тримає (залякав, купив – то вже діло третє), як підрозділ своєї адміністрації. У них немає ні свого “я”, ні волі, ні честі. Вони дозволили через себе одній людині керувати обласною територіальною громадою, дозволили наплювати на інтереси своїх виборців.
Те ж саме – і з більшістю депутатів Сумської міської ради. Ті теж не проголосують за відставку В. Омельченка. Бо теж дозволили себе загнати у кут. Не дивлячись на те, що зробив цей Омельченко для міста.

А й справді: що він зробив позитивного у місті за півтора року на цій посаді? Пригадується, він так розводився на тему “як все було погано” при Андронові. Не захищаючи О. Андронова, спитаємо: що зробив В. Омельченко?

Прийняв (мабуть, не читаючи) Статут територіальної громади Сум, який є пародією на забезпечення прав та свобод громадян. Адже в Україні є Конституція, і саме вона є основою цих прав, а також зводом обов’язків посадових осіб. А своїм Статутом В. Омельченко забрав і ті права, які ми мали до цього.
Що ще? Зробив подаруночок шкільній молоді Сум. У вигляді безплатних щоденників. Напередодні виборчої кампанії, але через два тижні після початку нового навчального року. Довго, мабуть, думав, як допомогти школярам та їх батькам. Додумався: зібрав гроші, викинув їх на вітер, надрукувавши тисячі сумнівної якості щоденників (при цьому перепало, щоправда, типографії). Тепер в учнів – два щоденника. Один, мабуть, для батьків, інший – для вчителя. Хай вчиться молоде покоління подвійній бухгалтерії...
Які ще “славні діла” на рахунку цього голови? Ну, приміром, Петропавловську зробив. Так зробив, що вже люки попровалювались, а підійти до проїжджої частини вулиці є просто небезпечно: половини тротуару від бордюру – просто немає (крім невеличкої ділянки уздовж Банківської академії). ....
Що ще? Кіоски у людей позабирав. А із землею навів порядок? Навів так, що люди купують об’єкти нерухомості, і місяцями не можуть одержати документацію на землю під нерухомість. Це – факт. Підім’яв під себе Бюро технічної документації, через яке разом з його директором Бевзою краде нерухомість.
Що він ще зробив? Управління архітектури з одного приміщення перегнав у інше, при цьому вигнавши Сумську районну лікарню.
Ще він “засвічується” на трибуні (на екрані) і розповідає, який гарний Янукович, і який негарний Ющенко. Оце ми його обрали, щоб він тут нам політінформацію проводив.
Що ще зробив? А! Був активним учасником злиття трьох сумських вузів. Три місяці нічим не займався. Все розказував, які студенти погані. Ну, словом, жити заважають.

А в основном наш сумський голова тільки й думає про те, як своїм жителям зробити щось добре. Він постійно (як і Щербань) – з думкою про нас. А ще більше він хоче зробити щось добре тоді, коли зверху скажуть. Чи з облдержадміністрації (приміром, Воскресенську треба для зручності сумчан пішохідною зробити), чи з Кабміну. Приміром, Янукович в жовтні сказав, що треба, аби пенсіонерам було добре. І відразу доплати до пенсій, починаючи з вересня, посипались. Правда, ціни ростуть. Але то – деталі. В основному ж, життя покращилось – ось і ВВП виріс. І про це теж сумський голова не забуває сказати з екрана “Відікона”.
А ще хотілось В.П. Омельченку і пару запитань поставити.

Ну, приміром, повертаючись до теми “суперремонту” вулиці Петропавлівської. У яку суму коштів цей ремонт обійшовся міській казні? І де той акт приймання-передачі робіт (який обов’язково має бути)? Між ким він був підписаний, і які умови виконання робіт по цьому ремонту у ньому зазначені? Така якість зазначена? З такими тротуарами після ремонту? Чи знову ні Омельченко, ні Щербань нічого не знають по це, вони нічого не підписували?

А приклад з бордюрами з граніту. Перед ремонтом проїжджої частини їх вирили, почали кудись відвантажувати. Хотіли їх замінити бетонними. Добре, що це чергове пограбування не відбулось завдяки чесним нашим співгромадянам, які вдарили на сполох. І через пару днів бордюри таки почали звозити назад, на їхнє, можна сказати, законне місце.
А чи звітував міський голова перед своєю громадою за минулий рік? По-справжньому, за кожну копійку міського бюджету? Чи він користується «Відіконом» тільки для того, аби себе похвалити і Ющенка “розкритикувати”?

А наприклад, хотілося б нам – жителям Сум – знати, скільки вийшло від сумського міського голови через депутатів міськради законодавчих ініціатив до Верховної Ради щодо захисту і удосконалення системи місцевого самоврядування?

Хоча, це вже ми високо взяли. Навіщо сумському голові вищий законодавчий орган – Верховна Рада. Він тут і без неї управляється: ось статут Сум прийняв і каже, що це – “мала конституція”, за нею будемо жити. І що – живемо? Можемо порадити прийняти ще один “доленосний” документ: приміром, “середню конституцію”. Чим більше, тим краще... народу памороки забивати.
Взагалі-то, про які ініціативи через міськраду може йтися за теперішнього голови, коли він і кроку не ступне, не озирнувшись на своїх господарів з будинку облдержадміністрації. Та він просто нічого не може сказати на захист жителів своєї територіальної громади. Пупок розв’яжеться стати перед Щербанем та Януковичем на захист інтересів громади. Оце і вся відповідь.