Попередня версія:

Глєб Жиглов: “Вор должен сидеть в тюрьме”

Інша тематика

Менталітет “братків”, який у повній мірі перейняла теперішня влада, цілком чітко “засвітився” під час цьогорічних виборів і продовжує проявлятись зараз.

Досвідчений злочинець (частіше за все – рецидивіст) скоює наступний злочин, незважаючи ні на попередження від міліції, ні на загрозу викриття його злочину.У випадку, коли його, все-таки, ловлять на гарячому, він відразу вимагає максимального дотримання законності. Те саме він вимагає й тоді, коли справа доходить до суду. При цьому він упевнений, що адвокат його “відмаже”, а якщо ще й “дать денег” кому треба, то навіть при наявності свідків та доказів вини, він все одно не опиниться на нарах.

Принцип “Що хочу, те й ворочу” став основним для чинної влади. Це факт, довести який немає жодних зусиль. Є ціла низка прикладів. А головним з них стали нечувані у світі фальсифікації під час виборів Президента України. Цей принцип має своє закінчення. Приблизно такого змісту: “Я наворотив, але ти, начальнику, будь добрий, дотримуйся закону”.

Віктор Шендерович – майже останній з могікан, чия журналістська позиція діаметрально протилежна провладним російським ЗМІ – висловив нещодавно в одній з радіопрограм своє бачення ситуації в Україні. Фальшування виборів, подальше визнання неправдивих результатів ЦВК викликало у нього таку асоціацію. Одна людина б’є іншу в піддих (Янукович Ющенка). Коли ж постраждалий намагається дати здачі, його б’ють ще сильніше і при цьому кричать: “Міліція, допоможіть!”

У свою чергу така ситуація з виборами у мене викликала теж асоціацію, але трохи відмінну від аналогії Шендеровича.

Пам’ятаєте епізод з популярного радянського фільму “Місце зустрічі змінити не можна”, коли Глєб Жиглов затримав на гарячому кишенькового злодія Кірпіча, який, відчувши небезпеку, викинув гаманець?

Звідси й аналогія: схоплена за руку чинна під час виборів влада, що украла мільйони голосів, теж після злочину апелює до Закону. Згадала Конституцію та інші закони...

Яким же був її подив, коли ті мільйони, що вона вважала викинутими на смітник, вийшли на Майдан!

Кірпіч, якого “застукали” при крадіжці гаманця, якого, як він вважав позбувся, дуже обурився на опера Глєба Жеглова, який повернув об’єкт крадіжки до кишені злодія.

Так само і ця влада обурюється про протиправні дії опозиції, яка закликала людей (тобто повернула вкрадений гаманець до злодія Кірпіча) вийти на вулиці на знак протесту.

І є у мене вже не аналогія, а сподівання. Сподівання, що слова персонажа Володимира Висоцького “Вор должен сидеть в тюрьме” матимуть відношення до сьогоднішнього дня.

О. Шатілова