Попередня версія:

Події останніх днів: явне і уявне

Інша тематика

Не хочеться вже, але ще трохи доведеться-таки певний час позгадувати прізвище Януковича. Цього разу згадаємо його винятково для того, аби ще раз продемонструвати єство, суть тих людей, які він (а перед ним – Кучма) порозставляв на керуючі посади всіх гілок державної влади України всіх рівнів.Так ось, після голосування другого туру, коли Янукович сидів іще у будівлі Кабміну, а на Майдані у Києві акт громадянської непокори тривав лише кілька днів і ночей, Янукович на засіданні уряду сказав, що в країні нічого не відбувається. Чого у тих словах було більше – цинізму, презирства до людей, впевненості у своїй “величності” чи боягузтва – важко сказати. Та й не важливо це.

І тепер пригадаймо Януковича після оголошення Верховною Радою недовіри до Центрвиборчкому, зрештою – після рішення Верховного Суду України про фальсифікацію виборів. Що після цього він почав говорити? Він казав про те, що у країні щось таке твориться – “ползучий переворот”, наприклад. Повторювати смішно й соромно. Але треба, бо це важливо для розуміння суті цих людей. Він просто (як звичайний рецидивіст) “впадает в несознанку”, говорячи, що думка парламенту для нього ніщо, і суд – для нього нічого не значить. Янукович як досвідчений кримінальний злочинець, “впадаючи” в ту ж таки “несознанку” і відхрещуючись, що, він, мовляв, “не грабил бабушку” і що “вы, менты, мне за все ответите”, так само говорить (дійсно-таки, “с лубяными глазами” – як висловилась його дружина про людей на Майдані) про якісь там 15 мільйонів тих, хто нібито за нього проголосував, і – на думку Януковича – “остальное все до лампочки”.

Така сама суть проглядається і у словах та діях людей, що є послідовниками Януковича на місцях – щербанів, омельченків та інших, хто дав себе залякати чи купити.

Яку ситуацію маємо сьогодні в Сумах?

Омельченко незаконними (а точніше – злочинними) способами сприяв фальсифікаціям виборів у першому та другому турах. Люди, протестуючи проти цього, вийшли на вулиці, на мітинги. Голова міста цього не помічає. Далі. Люди мирним способом заблокували адміністративний будинок міськради, вимагаючи від голови, аби він вийшов на майдан і висловив та обґрунтував свою позицію щодо ситуації, яка склалась. Голова міста цього не помічає. Далі. Частина депутатів, яка залишилась віддана інтересам своїх виборців, попросила Омельченка зібрати чергову сесію міської ради. Він не просто “не помітив” волю депутатів, він їм відмовив. Далі. На 30-ій позачерговій сесії міськради депутати проголосували за відставку секретаря міськради О. Атамана. Той теж проігнорував це рішення. На тлі всіх цих подій Омельченко та куплені (або залякані) ним депутати всупереч волі своїх виборців висловлюються за підтримку кандидата у президенти Януковича (краще б їм було, аби вони мовчали). Це довело терпіння людей до критичної точки і вони почали спонтанно збирати підписи під вимогою про відставку голови їх територіальної громади. Далі. Беручи до уваги таку ситуацію у місті, депутати міськради продовжили засідання позачергової сесії і на її другому пленарному засіданні 3 грудня прийняли рішення про свою вимогу щодо проведення міського референдуму про дострокове припинення повноважень Сумського міського голови В.П. Омельченка. Голова міста цього не помічає. Далі. 4 грудня жителі Сум приходять на збори у Будинок природи, приходять з паспортами, реєструються, проводять ці збори і вже не спонтанно, а на законних підставах вирішують про необхідність проведення міського референдуму про дострокове припинення повноважень голови Сум Омельченка В.П. Голова міста цього не помічає.

Але, мабуть, помітив хтось із його помічників і порадив провести зустрічі з трудовими колективами (до зустрічі зі своїми жителями просто на вулиці Омельченко, видать, “опуститися” не може; вийти на майдан для Омельченка – слабо).

Ну і що ж він говорив на тих зустрічах? Та почитайте, будь ласка, матеріал про збори на СМНВО ім. Фрунзе, поданий на звороті.

Однак головна його теза зводилась до того, що, мовляв, політика – це погано (до речі, під час зборів у БК “Хімік”, один з трудівнив ВО “Хімпром” сказав своєму сусідові: “Та дивлячись на нього, то вже й самій політиці не позаздриш – куди їй до нього!”). Омельченко говорить, що не політикою треба займатись, а треба працювати (а то без Омельченка люди перестануть працювати). І нема чого мітингувати, говорить Омельченко. Сидіть вдома. І головне – завжди мене обирайте. Життєве кредо Омельченка, виходячи і з його зустрічей з трудовими колективами, і з усієї його діяльності на посаді міського голови, можна сформулювати так: “Ви мене обирайте, а я вас потім і питати не стану, що мені робити, а чого не робити”.

На зустрічах з трудовими колективами підприємств Сум Омельченко виглядав смішним. Хіба лише тільки цього не достатньо для того, аби зробити гідний справжнього мужчини вчинок і самостійно не написати заяву про свою відставку? Хочеться підказати цьому чоловікові: Володимире Павловичу, не втрачай шансу вдихнути чисте повітря на повні груди, спробуй відчути те полегшення, яке обов’язково настане після того, як за власним бажанням напишеш заяву про свою відставку. І люди скажуть тобі спасибі. Янукович тобі ніколи не скаже, бо він про тебе вже забув, якщо навіть і щось знав про тебе. Спустись в народ, стань членом територіальної громади, стань її часткою, яким і має бути голова, і все у тебе почне налагоджуватись. І буде тобі щастя. Не відмовляйся від нього. Це наше до тебе звернення.

Відкрите звернення до депутатів міськради

Це все стосується і вас, наші обранці. Тобто, стосується тих депутатів, список яких наводиться на звороті.

Ми ж не питаємо, за кого ви голосували. Це ваша особиста думка і ваше конституційне право. Але якщо ваші виборці більшістю у 500-1000% (!) голосів – за кандидата Ющенка, а ви маєте нахабство не приходити на засідання міської влади, де ставились питання про недовіру до ЦВК, про фальсифікації під орудою Януковича, Щербаня, Омельченка, то ми вас відкличемо. Не сумнівайтесь у цьому. Саме ця ваша позиція – позиція нехтування думкою виборців – і призвела до потреби проведення переголосування другого туру виборів, що вимагає додаткових витрат бюджету. Саме через вас, і таких як ви по всій Україні, доводиться фінансувати фактично третій тур виборів. І якщо ви й далі посмієте пащекувати про економічну кризу, про ріст цін, про те, що у цьому повинна опозиція, то бійтеся вже навіть не нас – ваших виборців – маєте боятися вже гніва Господнього.

Звертаємось до вас: збережіть своє ще не зовсім (до 26 грудня) заплямоване ім’я. Скористайтесь шансом: виконайте першу волю ваших виборців і відправте Омельченка у відставку. Він де-факто вже не голова, бо жителі його не хочуть. Зовсім скоро його не стане, бо так хочуть жителі Сум. Але ви маєте шанс зберегти своє ім’я. Подумайте про своє майбутнє. Про своє сумське майбутнє.

Відкрите звернення до Щербаня

Доводимо до вашого відома, що Сумська область не сприймає Януковича (понад 70 відсотків жителів). Ви є ставленик Януковича. Чого ви тут іще сидите? Не будемо заперечувати: ви щось для області зробили. Але це були (як і ремонт Соборної, стадіон у Сумах) рекламні акції імені себе самого. А тепер спробуйте заперечити факти розкрадання під вашим керівництвом державного та приватного майна області. Ми чекаємо в редакції таких заперечень.

Пане Щербань! У вас в активі уже нічого немає морального і законного. Та що там для вас законність, подивіться на реальність: немає вже Януковича з його Кабміном, немає Генерального прокурора Васильєва, немає януковицьких голів виборчих комісій. Просимо не мучити нашу область. Чим більше будете пручатися, тим більше будете дратувати прокуратуру, яка за вами буде бігати тим довше, чим довше ви будете мучити область. Не доводьте своєю сліпою впертістю до того, аби громадськість почала копатись у вашій брудній білизні. Нікому це особливо не хочеться робити. Але якщо ви не прислухаєтесь, то ми візьмемось копатись у тій білизні. І прокуратура буде змушена це робити. Бо так нахабно і безсовісно область вже ніхто не дозволить грабувати.

Ви ж, аби сподобатись нашим людям, будували храми. Значить, мабуть, вважаєте себе віруючим. Сходіть до храму. Не для протоколу. Сходіть для себе. І ви почуєте Боже благословення, і може зійде на вас благодать Божа, яка відкриє вам очі і сподвигне вас на вчинок християнський та достойний мужа високої державної посади. Сподвигне вас піти самостійно у відставку. Будьте мужчиною. У вас теж є ще шанс почути від людей подяку. Є шанс сказати своєму приятелю Омельченку: “Володю, програли ми. Давай вибачимось, я – перед областю, ти – перед містом за те, що творили. Підемо, і буде нам щастя...”

І справді – буде. Бо в противному разі розплата буде серйозна. Бо це ж – люди. Бо це ж – громада. І вона може вимагати. І на цю вимогу зреагує прокуратура. І ви не відсидитесь у кущах. Тому ще раз просимо по-доброму: скористайтесь шансом, ідіть геть.

Останнє китайське попередження: якщо ви не підете, то вам доведеться виконувати злочинні накази Януковича для фальшування голосування 26 грудня. Але ви не вкинете в урни підробки. Ми вас спіймаємо на гарячому. Ми вас спіймаємо, і ми вас посадимо!

Відкрите звернення до заступників Щербаня

Ви не заступники глави Сумської обласної державної адміністрації. Ви є заступниками Щербаня. А це велика різниця. І ви теж будете змушені виконувати злочинні накази “паханів”. Тому і вас ми спіймаємо за руку. Тому і вас ми посадимо. Чому ви лізете добровільно у пастку, де у вигляді сиру світить вам строк від 5 до 7 років? Чому ви змирились із роллю власності Щербаня, Януковича? Ви остаточно втратили людську гідність? Вам комфортно бути власністю Щербаня, його піджаком чи вішалкою для піджака? Подумайте про себе, і швиденько пишіть заяви про свою відставку. Пишіть наввипередки. Хто напише останній, тому найважче буде будувати своє майбутнє.

Відкрите звернення до депутатів обласної ради та особисто до її голови М. Берфмана

А ви чого ждете, шановні? Чого вас заціпило? Зберіться на сесію та висловіть волю своїх виборців і викажіть недовіру Щербаню. Інакше не станете ви більше депутатами. Люди вам не простять того глуму, який ви над ними учинили.

Пане Берфмане! Досить плакатись і кивати на Київ, який недодає області коштів. В області є для себе достатньо ресурсів, якби її не грабувати. Зробіть щось самостійно. Зніміть, наприклад, Щербаня, якого не хоче Сумщина. Чи ви, може, вже не збираєтесь жити далі на Сумщині? Чого ви ждете? Щоб і далі об вас ноги витирали ті, хто вас ніколи і добрим словом не згадає? Ви зараз не депутати. У вас є тільки депутатський значок. Бо не можна державним мужам говорити про якісь там процедурні норми скликання сесії тощо, коли народ піднявся. Відкиньте посадове ярмо Януковича, через яке ви змушені його хвалити. Станьте звичайними громадянами, і вам теж полегшає.

До депутатської совісті

Є серед депутатів обласної ради депутат на прізвище Братушко Сергій Євгенович. Оце є приклад, оце є рівень державної людини, представника інтересів своїх громадян! Він вийшов на майдан у Сумах і заявив з трибуни перед людьми, що його виборці проголосували за Ющенка. І через це йому як виразнику їх позиції нічого не залишається, як стояти на сторожі їх інтересів. Так і сказав. І це є перемога. Перемога громадянського суспільства на практиці, а не в теорії.

Депутати облради, ви маєте приклад в особі Братушка. Зберіться хоча б раз на сесію і викажіть свою позицію. Покажіть себе, а не будьте інструментом в чиїхось руках.

Всі посадовці та депутати, хто озлобився, політично осліп, хто боїться чи вагається сказати “ні” своєму ганебному минулому, має шанс очиститись: хто – піти у відставку, хто – заявити про захист інтересів своїх виборців. Тільки такий є вихід, що веде до світла у кінці тунелю. Бо Янукович і команда вас кинуть. Вони вас уже покидають. Відділіть явне від уявного.

Чи потрібен підпис під цим матеріалом?

Якщо потрібен, то буде тисячі.