Попередня версія:

Повідомлення для міської громади та Сумського міського голови В.П. Омельченка

Місцева влада

До відома громадськості міста Суми, і персонально до відома Сумського міського голови В.П. Омельченка, повідомляємо: сьогодні, 17 грудня, спливає термін розгляду офіційного звернення на ім’я Сумського міського голови від імені 238 жителів Сум.Для непосвячених у справи сумської міської територіальної громади, і у першу чергу – для Сумського міського голови – роз’яснюємо, що згадане звернення свідчить про факт проведення 4 грудня цього року зборів жителів Сум, на порядку денному яких, зокрема, був пункт про необхідність провести місцевий референдум, який би дав відповідь на запитання “Чи підтримуєте Ви дострокове припинення повноважень міського голови м. Суми Омельченка Володимира Павловича?”. Для організації проведення референдуму з ініціативи жителів місцевої громади (у нашому випадку – нагадуємо спеціально для В.П. Омельченка – жителів міста Суми) необхідно за законодавством зареєструвати відповідну ініціативну групу. Про що у цьому зверненні учасники вищезгаданих зборів власне і просять зробити Сумського міського голову.

 

Відведений законом 10-денний термін розгляду звернення сьогодні завершується. Отже, незалежно від того, принесли Вам Ваші заступники на стіл це звернення, чи може “забули”, питаємо Вас, пане голово: вам відомо, що протягом 10 днів слід реагувати на звернення громадян? Якщо відомо, то чому від Вас немає жодної реакції? Чому ваші працівники не дзвонять, не запрошують, не цікавляться тим, а чому ж там 238 жителів збирались? Вас жодним чином це не цікавить? Судячи з усього – не цікавить. А раз так, то ми подамо на Вас в суд (точніше, в прокуратуру, про що – нижче). І не просто для того, аби змусити Вас виконувати закони і одержати відповідь. Ми подамо, тому що Ви зачепили нашу честь і гідність. Честь і гідність міської територіальної громади. Але так продовжуватись не може, бо куди вже? Думки, позиція жителів Сум для Вас, пане Омельченко, нічого не значать. Тому – куди ж вже далі? Хоча куди персонально для Вас можемо сказати: у відставку. Вже далеко не перший раз говоримо.

Ну а раз Ви нахабним чином не реагуєте на звернення, рішення жителів міста Суми, то зрозуміло, що у нас уже язик не повертається звертатись до такого голови на “Ви”.

Пане голово, Ти маєш згідно із законодавством зареєструвати ініціативну групу з проведення міського референдуму у кількості 16 чоловік. Десять днів, відведених законом на розгляд звернення минуло. Жодної реакції з міськради люди не дочекались, хоча й запитували про те, як просувається справа, нагадували про себе.

Якщо немає у голови з його юристами запитань щодо правомочності зборів громадян, то Ти, пане голово, маєш ще три дні на те, аби зареєструвати цю ініціативну групу і видати відповідне свідоцтво. Після цього група матиме всі формально згідно з законом підстави і право для збирання підписів сумчан за проведення референдуму про Твою відставку.

Чи може Ти не згоден з існуванням такої групи, проведенням такого референдуму, і тому не “помічаєш” поданих документів для реєстрації групи? Мабуть, так воно і є.

Тому, знаючи про “законослухняність” сумського міського голови, про його “повагу” до своїх жителів, а також його “забудькуватість”, ці жителі даною публікацією нагадують про необхідність реєстрації ініціативної групи. Ми не горді, ми ще раз нагадаємо. Але вже у прокуратурі та суді. Якщо за три дні не зареєструєш групу.

Аби попередити вже відомі прийоми, до яких може вдатися міський голова Сум з тим, щоб уникнути виконання волі жителів міста, ми йому радимо не прикриватись своїми нібито хворобами і піти на лікарняний. Або ж навпаки – піти у відпустку посеред зими. Ми ніколи не повіримо, що зима – найкраща пора для відпусток. Та ще напередодні чергових виборів.

Здається, все роз’яснено популярно, у дохідливій формі? Якщо так, ждемо видачі свідоцтва ще три дні.