Попередня версія:

Депутати разом з жителями Сум наближаються до проведення референдуму про відстав

Інша тематика

23 грудня відбулось чергове засідання сесії Сумської міської Ради IV скликання, на порядку денному якого стояло питання про дострокове припинення повноважень Сумського міського голови В.П. Омельченка.За дострокове припинення повноважень в режимі таємного голосування проголосували 44 депутати міськради.

Для того щоб прийняти відповідне рішення, потрібні 50 голосів «за». Таким чином, рішення не було прийняте.

Проте, на засіданні сесіїї Сумської міськради 14 грудня було прийняте рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень міського голови міста Суми Омельченка В.П. Призначено референдум на 16 січня. Отже, референдум відбудеться.

Крім депутатів, які відстоюють думку своїх виборців, про проведення референдуму подбали і самі жителі територіальної громади Сум. Вони 4 грудня відповідно до закону провели збори та прийняли рішення про потребу провести референдум про відставку нинішнього голови. За законом організація збирання підписів під час референдуму покладається на ініціативну групу, яку має зареєструвати голова відповідної ради, у нашому випадку – міський голова Сум. Ініціатори подали необхідні документи для реєстрації групи. Але порушивши всі законні строки розгляду та реєстрації, міський голова Сум, таким чином, черговий раз проігнорував своїх жителів.

Позовну заяву до Зарічного райсуду м. Суми про снонукання Омельченка виконати Закон, а саме – зареєструвати ініціативну групу для проведення місцевого референдуму та видати їй відповідне свідоцтво, а членам групи – відповідні посвідчення – вже подано. Чекаємо на рішення суду.

Інформація «ГУ»