Попередня версія:

Чи потрібні нам такі “телешоу” з такими “телезірками”?

Інша тематика

У передсвяткові та протягом святкових днів в ефірі обласної телекомпанії “Відікон” виступали перші посадові особи області, міста. Виступали не стільки для того, аби поздоровити жителів з Новим роком, Різдвом, а швидше для того, аби себе зайвий раз прорекламувати. Про смисл таких виступів ділиться своєю думкою засновник нашої газети Олександр Сахно.– Відверто кажучи, про Володимира Петровича Щербаня, що виступає на “Відіконі”, говорити вже й не хочеться. Хоча, звісно, що ще невеликий проміжок часу доведеться, адже він за посадою є глава обласної державної адміністрації. Але за суттю він уже ніхто тут, у Сумській області. Те, що він виступає на “Відіконі”, то тільки тому, що має ще на цей канал вплив. Я, мабуть, не буду говорити у третій особі, а краще просто звертатимусь до губернатора.

Отже, Володимире Петровичу, говорячи про той факт, що ви вже не губернатор за суттю, я хочу сказати також і про те, що й мандат депутата Сумської обласної ради вас аж ніяк не красить. Так само вас не красить і те, що ви в Сумській області створювали “бізнес-імперію”, будучи народним депутатом України, главою обласної держадміністрації. Саме ці звання і посади забороняють вам за законом займатись бізнесом. І у вас ще повертається язик заявляти з екрану телевізора про те, що ви тут щось створювали... За законом у вас не може бути особистого бізнесу, тому що крім як депутатом та главою адміністрації ви ніким ці роки не були. А саме ці посади забороняють займатись бізнесом. Отже, майте совість, заявляючи про такі собі “бізнес-імперії”. Не тримайте нас за сумських “козлів”, “лохів” чи не знаю як ви нас там ділите...

І ваша, Володимире Петровичу, політична думка стосовно того, що відбулося в країні, нас взагалі не цікавить. Це вам просто здається, що цікавить. І ви знову у своєму телевізійному виступі починаєте розповідати, що, мовляв, це не вибір президента, а якесь зіткнення на осі “захід-схід”... То ви що: знову за своє? Ви, що – зовсім з глузду з’їхали? Володимире Петровичу, та якби вас з Януковичем, Кучмою, Медведчуком, губернаторами-заколотниками з Лужковим та путінськими політтехнологами не було, ніхто б по-новому країну і не ділив би; ніхто б у Донбасі не вивішував би бігборди з Ющенком в есесівській формі. Ви що, Володимире Петровичу: спустіться на землю!

І якщо говорити про те, що відбулося в Україні – про так звану помаранчеву революцію – то ви, мабуть, так ніколи і не зрозумієте її суть. Бо ви перефарбовуєтесь. Ви постійно перефарбовуєтесь, не задумуючись про роль громадянина у суспільстві, роль ринкового бізнесу (а не адміністративного), про суть ідеології, під яку перефарбувались. І жодним чином ви не є лібералом. Розуміння ліберальної ідеології від вас дуже далеко. Тому Володимире Петровичу, перестаньте вже ви виступати по телевізору з розумуваннями на “високі” теми. Ну вже смішно. Ви є вищого розряду демагог. Уміли локшину на вуха розвішувати. Але той час уже минув: схаменіться. Чи ви ніяк не можете переступити через свою високу самооцінку. Ви такий великий у своїх очах? Ви, що можете сказати, що ви нічого не крали? Ну так я, Сахно Олександр Миколайович, вам скажу: украли. Я маю факти крадіжок. А якщо ваших десь там підписів немає, то я вам скажу, що відповідають не за підписами, а за посадою. Якщо підписували ваші заступники, то це значить, що вони йдуть разом з вами, а не без вас. Йдуть під суд.

Ми знаємо як ви створювали “бізнес-імперію” разом зі своїми промисловими групами, підприємствами, фірмами та іншими структурами. Тільки скажіть ще, що вони не ваші. Що там хтось керує, а ви й гадки про це все не маєте. Ви – “білий і пухнастий”, ви ж не своїми руками грабуєте. Гітлер теж не своїми руками розправлявся з людьми, з цілими народами, домагаючись світового панування... Що – порівняння з Гітлером некоректне? А на мою думку, дуже навіть слушне. Бо великі біди починаються з “незначних” порушень Закону і “непомітних” для загалу крадіжок.

Але я порадив би Володимиру Петровичу, коли він вийде зі своєї чергової відпустки, почитати нашу газету. Може, вдасться йому глянути на себе з іншого боку. До речі, відпустки В.П. Щербаня йдуть лише на користь самій Сумщини. Як тільки Володимира Петровича немає – то у відпустці, то у Кучми в Києві – так і дихатися починає вільніше і державним підприємствам, і державним організаціям, і бізнесу великому й малому.

Проте, В.П. Щербань бував не лише у Києві, але, зокрема, й у Сіверськодонецьку. Тому Володимиру Петровичу доведеться відповідати перед судом не лише за свою “бізнес-імперію”, а за свою так звану політичну діяльність. Чому так звану? Та тому що Володимир Петрович не є політиком у класичному розумінні цього слова. Він з тієї когорти новоспечених демагогів, яких розплодилось саме при Кучмі. Саме за президентства Леоніда Даниловича як сніг на голову з’являлись люди на посадах всіх рівнів, про яких ніхто ніколи не чув як про публічних людей, і які побувши певний час на господарській, адміністративній чи представницькій посаді, могли при Президенті Кучмі дозволяти собі висловлюватись на будь-які теми, при цьому все більше забуваючи про належне виконання своїх прямих, передбачених законом, обов’язків.

Тому у Володимира Петровича зараз головним завданням, на мою думку, є підготовка до відповіді перед судом за свої “бізнес-імперії” та “вояжі” на різні форуми, метою яких було порушення державної цілісності України.

Стосовно бізнес-діяльності В.П. Щербаня на Сумщині, то я переконаний, що вона була незаконною. Тому принагідно звертаюсь до нової української влади, яка має стати справді новою. Ми закликаємо нову владу організувати в кожній області комісії, які б перевірили, яким чином у представників, керівників державних органів влади набралось майно, інші господарські активи.

А крім того, радимо заглянути відповідним органам у закордонний паспорт Володимира Петровича Щербаня (знову про нього, тому що ж він у нас сьогодні – головний герой, він же любить по телевізору виступати) і поцікавитись за які такі кошти він їздив раз на півроку за кордон. І до його дружини у той самий закордонний паспорт теж варто заглянути. Після якого оподаткування у нього залишились гроші, які він податкові декларації заповнював?.. І ми це перевіримо.
І ще нам цікаво, за які кошти ви, Володимире Петровичу, були скрізь “меценатом”? Адже практично скрізь зазначено ваше прізвище.

Ви, зокрема, жертвуєте разом із дружиною на відродження церков. Це дуже добре. Але ми просто хочемо знати, звідки взялись ці грошики? Якщо ваше прізвище – на паперті богоугодних справ, то виходить, що ви – меценат. А якщо ви не меценат, а глава державної адміністрації, то звідки гроші на Церкву? По чім опіум для народу, – Володимире Петровичу?

Отже, готуйтесь до суду. І дуже добре, що ви заявили, що залишаєтесь на Сумщині, що не збираєтесь нікуди, як Лазаренко, тікати. Це я вітаю. Це вчинок, достойний справжнього мужчини. Так само мужньо, я сподіваюсь, ви сприймете й усвідомлення того, що ви відповідальні за всіх ваших підлеглих. По всій області. Не треба ховатись за чиїсь підписи. Читайте закони, яких ви не звикли читати. І ви усвідомите свою відповідальність за всі беззаконня, що мали місце по всій Сумщині у сфері виконавчої влади.

І наступне: не треба нам розказувати, що, мовляв, Сумщина обрала Президентом земляка, і що народ зробив правильно. Це вже не ваше діло. Не морочте нам черговий раз голову. От якби “Відікон” був би не ваш, то вас би і не показали. І ніхто в області цього і не помітив би, ніхто б і не помітив такої “втрати” на своїх екранах. Бо слухати вас в ролі глави обласної державної адміністрації всім уже набридло. Не вірите мені? Я вас обмовляю, наговорюю на вас? Тоді запитайте людей на вулиці, запитайте людей, що займаються не один рік бізнесом. І ви почуєте багато чого “цікавого” про себе, про ваші методи керівництва. А корні методів вашого керівництва залягають у суті вашого мислення – мислення людини-флюгера, людини, що протиставляє себе суспільству.

Тому найкраще б вам, Володимире Петровичу, з’являтись на екрані телевізора у ролі біль-менш дієвої опозиції. Але дієвість опозиції прямо пропорційна її чистоті. Тож, спочатку ідіть, очищайтесь. Очищайтесь від усього того, що ви на Сумщині присвоїли незаконно. А це, практично, все. Віддайте все майно його законним власникам, будьте так люб’язні; звільніть посаду глави обласної державної адміністрації; залишайтесь головою Ліберальної партії України (якщо вас там ще залишать на партійних зборах) – і в опозицію. Прапор вам в руки, як то кажуть, і попутного вітру. І ось тоді ми із великим задоволенням послухали б вас як опозиціонера. А не фарбованого Лиса. А іще вам побажання: спробуйте утриматись у депутатському кріслі Сумської обласної ради народних депутатів без застосування владних важелів.

Для нової влади дозволю собі повторитись: не залиште без уваги кричущі факти беззаконня, що мали місце за десять років президентства Л. Кучми. Або хоча б за п’ять останніх років. Якраз за ті п’ять років, коли на Сумщині “президентствував” Щербань. На навіть за три роки. І цього буде достатньо, аби народ ще більше усвідомив ту важливість помаранчевої революції, на захист якої вийшов на вулиці і площі. Влада має призначити такі комісії по перевірці діяльності керівників органів державної влади, на чолі яких були би фахівці, що розуміються у специфічних сферах нерухомості; у реєстрації права власності на нерухомість; у банкрутстві підприємств. Щоб люди дізналися, як В.П. Щеобань зі своїм оточенням до ниточки роздягли Сумську “Гумотехніку”, Кролевецький арматурний завод, Білопільський машзавод – державне підприємство. А Сумський фарфоровий завод як вам дістався? Не будемо навіть і перераховувати далі...

Отже, ці фахівці у комісіях мають вам, Володимире Петоровичу, просто почати ставити запитання. І все. А після цього прокуратурі, я впевнений, не залишиться нічого іншого, крім як підтримувати у суді державне звинувачення проти В.П. Щербаня. І ось тут ваші прибічники вас здадуть, обов’язково здадуть. За ломаний гріш здадуть, бо будували ви стосунки з ними на жадібності та страху.

Так що краще вам, Володимире Петровичу, не по телевізору виступати, а готуватися відповідати на питання фахівців, прокурора та судді.