Попередня версія:

Створити реально діючий обласний осередок Республіканської Християнської партії

Інша тематика

Я, як редактор газети, партнер і давній знайомий Олександра Миколайовича, вирішив йому поставити не зовсім зручне, можливо, навіть провокаційне запитання:
– Все-таки, до влади легше й швидше прийти, вступивши до лав якоїсь більш “розкрученої” партії: більше шансів. При цьому ж ти не будеш міняти своїх принципів. Просто скористаєшся партійною популярністю, яка допоможе прийти до влади, де можна ефективніше реалізовувати свої принципи.На що одержав відповідь:
– Ну, в принципі, так. Але як банально, може, це не звучить, я не хочу на все готовеньке. Якщо приходиш на готове, то втрачаєш шанс певного розвитку, навчання, переборення самого себе. Труднощі, точніше – долання труднощів вчать людину, загострюють розум, тренують терпіння. Зрештою, через труднощі людина піднімається на один щабель вище у своєму розвитку. В тому що Республіканська Християнська партія не така чисельна і “засвічена” у Сумській області, я бачу трудність. Але водночас і удачу, бо серед її членів пощастило зустріти однодумців, які пройшовши чимало випробувань, не зрадили партійній програмі, партійним принципам. З такими людьми й програш дорожче за виграш на виборах, тому що сам ти збагачуєшся від спілкування, від роботи з такими однодумцями.
Я бачу удачу і в тому, що разом з однодумцями маємо досягти своєї мети через створення на Сумщині реально діючої політичної сили, на знаменах якої – інтереси громадянина.
Я не хочу нікого ображати. Зокрема тих, хто влився в “Народний Союз”. Це не мій шлях. Мій шлях той, який дає віддачу. Шлях, від подолання якого відчуваєш, що ти не даром прожив день. Долання труднощів – це, в принципі, стало моїм життєвим кредо.
Я хочу створити обласну організацію Республіканської Християнської партії від душі. Спробую. І від того перемога буде тим більш приємна.
Я хочу бути в цій партії, бо мені близька й та атмосфера, яка там утворилась. Там прийнято за норму висловлювати свої думки відкрито, не озираючись на авторитети, на бізнес тощо.
Мені приємна ця партія і тому, що виникла вона в Галичині, на Поділлі, на Волині... І тому зберегла дух європейськості. Наші співгромадяни із західних областей, що не кажіть, мають на сьогодні вищу політичну культуру, бо вони більший час були поряд з Європою, вони стали органічною її частиною. І тепер я хочу, аби цей дух поширювався і на Сумщину. Звичайно, дух свободи запанував у нас під час боротьби на виборах, дух свободи всій Слобожанщині підсилив наш земляк Віктор Ющенко. Тепер той дух треба утвердити. Тепер ми ні перед ким не станемо не коліна. На них ми станемо лише перед Богом.

Довідка. Центральний Провід Республіканської Християнської партії видав доручення члену партії Сахну Олександру Миколайовичу виконувати обов’язки голови Сумської обласної організації РХП.