Попередня версія:

Молодіжної політики як не було, так і немає

Інша тематика

16 червня з ініціативи громадської ради при облдержадміністрації відбулось засідання “круглого столу” під назвою “Про стан реалізації державної молодіжної політики в Сумській області” за участю заступника голови облдержадміністрації О. Медуниці, заступника міського голови м. Суми І. Боршоша, начальника управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації В. Бобиренка та представників обласних молодіжних громадських організацій. Під час засідання було обговорено нагальні проблеми реалізації молодіжної політики в регіоні.Організатори «круглого столу» розповіли про тенденції покращання фінансування молодіжної політики в Україні і на Сумщині, зокрема. Приміром, що цього року було виділено для фінансування молодіжних програм та проектів 146 тисяч гривень через надання під ці проекти міні-грантів, і що з такою цифрою фінансування Сумська область увійшла до чільної п’ятірки з-поміж усіх областей України.

Під ці гранти було написано близько півсотні проектів, щоб взяти участь у відповідному конкурсі. Однак далеко не всі з молодіжних організацій області не те що не змогли взяти в ньому участь, вони взагалі не чули про конкурс. Тому що ніхто їх про нього і не повідомляв. Відтак не зрозуміло, чи взагалі конкурс проводився. У той же самий час гроші отримали лише дві молодіжні організації. Абсолютно є незрозумілим таке ставлення державних структур до формування молодіжної політики через співпрацю з молодіжними громадськими організаціями.

Хоча стає зрозумілим, коли на засіданні «круглого столу» почули пояснення чиновників на ті чи інші питання з боку представників молодіжних структур. Так, деякі з організаторів засідання пояснили цей безлад тим, що, мовляв, у Сумах, зокрема, ще не готові до участі у таких конкурсах, рівень деяких організацій не відповідає вимогам, що ставляться до проектів... Молодіжні організації «не доросли» також і до надання їм з боку місцевої влади приміщень для роботи. І. Боршош так і сказав, що приміщень у місті немає для цього. Значить, для іншого знаходяться.

На питання присутнього на засіданні «круглого столу» голови Сумської обласної молодіжної громадської організації «Молодь Сумщини» Андрія Майбороди про те, чому їхня молодіжна організація, яка має телефон, постійну адресу, шість тисяч членів, постійно одержує кореспонденцію, у тому числі про проведення молодіжних заходів чи офіційних зібрань, взалі не чула про проведення конкурсу проектів для одержання міні-грантів, була одержана відповідь від заступника голови обласної держадміністрації, що, мабуть, ви листа не отримали...

Запитали ще у І. Боршоша, чому це СОМГО «Молодь Сумщини», як активно діюча організація ніяк не може отримати депутатську допомогу через І.О. Гомон, то пан Боршош відповів, що пані Гомон не подала необхідні документи вчасно, але все буде гаразд. Проте, на настунпий день голова міськвідділу з питань сім’ї та молоді Ю.В. Мікіртичев заталефонував в офіс організації і повідомив, що ці кошти «Молодь Сумщини» взагалі не отримає.

Який висновок? Прозорості у роботі місцевих органів влади не з’явилось. А щодо молодіжної політики, то її як не було, так і немає. Чиновники ловлять рибку в мутній воді, а тому активно діючим молодіжним організаціям нема чого і радіти з того приводу, що область одержала додаткове фінансування на молодіжні потреби.

За інформацією СОМГО «Молодь Сумщини»