Попередня версія: Звернення до Президента України
Шановний Вікторе Андрійовичу! Наша газета стала вже, мабуть, своєрідним рекордсменом серед друкованих ЗМІ у кількості звернень до глави держави. Проте, подібні рекорди особисто нас не надто радують.
Адже, не дивлячись на безперечні успіхи української зовнішньої політики, на факти зростання інтересу світової спільноти до України, доводиться визнати, що внутрішня політика поки що позбавлена уваги вищого керівництва. Між тим, наріжним каменем внутрішньої політики має бути виконання Конституції України. Спираючись на неї час від часу, вибірково, не уявляється можливим створювати закони, які б стояли на сторожі прав і свобод людини і громадянина як це гарантує Основний Закон.
Давайте, все ж таки, починати говорити про виконання Конституції, норми якої є нормами прямої дії, і давайте почнемо вже її виконувати. Бо слова про права і свободи громадянина, як найвищої цінності суспільства залишаться й надалі словами.
Всі кроки вищого державного керівництва щодо зміцнення авторитету України на міжнародному рівні безперечно є кроками важливими, стратегічними. Але світ дивиться не лише на офіційний бік проголошеної політики на демократизацію, боротьбу з корупцією... Представники світового співтовариства дивляться і на те, як живеться всередині країни і, передусім, на базовому рівні суспільства – як живеться територіальній громаді села, селища, міста, як живеться дрібному власнику-підприємцю...
Це все добре, що закладається полегшення життя на макроекономічному рівні, а значить певною мірою – у перспективі. У той же самий час, життя триває кожного дня, і полегшення його має відчуватись не сьогодні, так завтра і у першу чергу на рівні місцевому.
Для виконання Конституції у нас (крім парламенту) все є: Кабінет міністрів, який має зосереджуватись у своїй діяльності на дотриманні норм Конституції, а потім – відповідних законів (які, повторимось, треба змінювати як антиконституційні); в Україні , нарешті, за Вашого президентства суд має почати судити (і це мусить відчути і найдрібніший підприємець, і будь-який державний посадовець); органи місцевого самоврядування мають господарювати від імені місцевої громади, а невідомо від чийого імені; прокуратура має почати представляти в судах спочатку інтереси громадянина, а потім держави... Це і буде реальне, фактичне полегшення життя – додержання всіма без винятку Конституції України. Це полегшення стане стимулом як вітчизняному селянину чи робітникові, бізнесмену чи науковцю жити й працювати в цій країні, так й іноземцю.
Життя за Конституцією, а не за встановленими порядками (“понятіями”) є основою внутрішньої політики, а значить і державного прогресу в цілому.
З повагою, Олександр Сахно, голова Сумської обласної організації Республіканської Християнської партії
|