Попередня версія:

Вибори до Сумської міської ради на окремо взятому виборчому окрузі: факти і прог

Інша тематика 28 серпня у Сумах на території виборчого округу № 62 (11-12-й житлові масиви) відбулись вибори депутата Сумської міськради замість того, що вибув.

Кандидатів представляти у міськраді жителів цього району було п’ять чоловік.

Один з них – керівник житлово-експлуатаційної контори назбирав, тобто набрав більшість голосів і, таким чином, зайняв вакантне місце у представницькому органі місцевої влади.

Дуже цікаво поглянути на результати цих виборів з прицілом на вибори 2006 року, коли і до Верховної Ради, і до органів місцевої влади депутати будуть обиратися за партійною приналежністю.

Отже, місце у Сумській міськраді від виборчого округу № 62 виграв представник ЖЕКу. А що, власне являє собою ЖЕК? Це є комунальне підприємство, що підпорядковується місцевій владі у сфері обслуговування населення. Отже, по суті, ЖЕК є частиною влади і, при чому, частиною важливою, від діяльності якої залежить якість повсякденного життя кожного з нас – жителя територіальної громади. (До речі, ми ще й доплачуємо жеківцям за матеріали, інше власними коштами, не дивлячись, що платимо за комунпослуги.)

Ось ми й бачимо, що вибори виграв представник фактичної, реальної влади, якою за своєю суттю є ЖЕК. А політично хто у нас сьогодні уособлює фактичну владу, і які партії є так званими партіями влади? Це – “Народний союз “Наша Україна”, партія “Батьківщина”, Народна партія України, “Регіони України” та інші...

Процент голосів, що набрав керівник ЖЕКу, становить цифру 55,3. Ось тому й логічно припустити, що десь з таким відсотком можуть виграти наступні парламентські вибори вище перелічені партії всі разом узяті. Принаймні, такий відсоток “світить” сумському регіону.

Друге місце за результатами виборів посів один із керівників юридичного відділу міськвиконкому. Отже, представник теж фактичної влади, але тепер уже – на офіційному рівні міста Суми. А яка партія у місті уособлює сьогодні владу? Правильно: СПУ, тобто – соціалістична, СДПУ (о) та кілька інших. Вони, в особі цього представника міськради, всі разом одержала 18 відсотків голосів виборців.

Четверте місце (8,1% голосів) одержав кандидат у депутати, який висловлює, мабуть, судження, які ближче до таких партій як “Держава” колишнього Генпрокурора України Г. Васильєва, Прогресивної Соцпартії Н. Вітренко, СДПУ (о) В. Медведчука та кількох подібних...

П’яте місце (менше трьох відсотків голосів) посів кандидат у депутати з правими та націоналістичними позиціями, які виражають РУХ, Українська Народна партія, інші.

Третє місце – у відновленої Республіканської Християнської партії (РХП)

Це місце виборов кандидат у депутати до Сумської міськради по цьому округу, голова Сумської обласної організації Республіканської Християнської партії Олександр Сахно, який відразу на зустрічах з виборцями завляв про приналежність до РХП, яку віднедавна очолює в Сумській області і працює на посаді голови з трудовою книжкою. Він прямо і відверто говорив, що свою виборчу програму ґрунтував на програмі своєї партії, яка цілком відповідає його життєвим принципам. Він обстоював (не дивлячись на загальновизнані “пріоритети”) правильність тієї позиції, що обирати своїх представників до органів влади всіх рівнів слід з огляду на партійну приналежність. Він також принципово обстоював громадянську позицію (одну з головних у статуті РХП), за якою депутат міськради фактично більше зробить для своїх виборців, якщо передусім відстоюватиме інтереси всього міста перед місцевою (обласною) та центральною владою у господарському та законодавчому полях. І цю позицію громадянина, члена Республіканської Християнської партії (який не лише усвідомлює громадянські права і свободи свої та своїх співгромадян, але й ладен їх відстоювати в органах влади, змінюючи той образ мислення багатьох представників влади, який дозволяє їм дивитись на жителів територіальної громади, як на безправну масу або ховатися від них) підтримало понад 15 відсотків виборців. І це – не дивлячись на те, що РХП не є настільки відомою на Сумщині партією.

Редакція “Громадянина України”