Попередня версія:

ПРО “ДОЦІЛЬНІСТЬ” І “СВОЄЧАСНІСТЬ” ПОКЕРУВАТИ ГРОШИМА МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРО

Місцева влада

(КОМЕНТАР ДО ПРОЕКТУ РІШЕННЯ )


Ми навмисно публікуємо текст проекту рішення повністю. Не можна не зачитатись. Прямо – «бестселер». Щоправда, не знаєш: чи сміятись, а чи плакати, читаючи проект такого документика.Перший пункт звучить так: «Погодитися з доцільністю проведених витрат.» Ну, по-перше, хто може пояснити, що таке доцільність з точки зору суб’єкта? Якщо комусь виділили кошти, то, треба думати, що «грантоодержувач» розцінює цей факт доцільним. А кому не виділили, то він погодиться з доцільністю невидачі? Однак, найцікаквіше те, що «... проведених витрат». Значить, грошики вже пустили в хід, а депутатам – представникам власників цих грошей – просто пропонують затвердити це, як постфактум. Адже витрати вже проведені.

Ну, добре, проведені. А чому саме на відзначення ювілею саме тієї людини, а не іншої; на відзначення Дня захисника Вітчизни, а не Дня розкрадача Вітчизни? До речі, такий день уже пора для державних чиновників установити. А чому саме таку суму? Приміром, 17 тисяч 100 гривень, а не менше чи більше? І хто все це вирушує? Хіба це не прерогатива депутатів? І хочеться дуже, як жителю міста, знати, за яким принципом розподіляються наші кошти, і виділяються певні суми? Хто приймає рішення про «проведені витрати», не питаючись депутатів? Особисто сам С.В. Клочко? Чи у нього є консультанти, яким чином комунальні гроші витрачати?

Чому, при всій повазі до громадських організацій, мають іти комунальні кошти на відзначення саме клубу спортивного танцю? На це мають бути членські внески або спонсорські. Будь-які, але не гроші жителів міста! Туди – п’ятдесят, туди – сто, а ще кудись – тисячу: і в сумі виходять такі цифри, що за голову хапаєшся. І при цьому керівники міста бідкаються про нестачу грошей.

А чому це виділилось 20 тисяч гривень комунальному підприємству «Сигнал»? І чим воно взагалі займається? Дорожну розмітку робить? Чи сигналить про те, щоб гроші дали? І одержавши, поялозить по асфальту такою фарбою, що через тиждень її і видно не буде. І знову засигналить про потребу грошей. А розказати депутатам, наскільки ефективно господарює та витрачає кошти територіальної громади керівництво таких підприємств не хоче?

І це називається нова влада? Не смішіть курей, керівники-«професіонали». Адже як було при Омельченку, так все й залишилось. Не такій владі потрібно жителям делегувати повноваження на управління територією. А такій, яка б спочатку запитувала у представників власника (жителів територіальної громади) – депутатів міської ради – куди і як витрачати гроші, одержувала б згоду, а вже потім – їх витрачала.

Г. Опанасенко,

«Громадянин України»