Попередня версія:

Чого нам чекати від міської влади?

Місцева влада

 Те, що у міському господарстві проблем за теперішнього виконувача обов’язки голови Сум не меншає, а більшає, видно неозброєним оком. Чого чекати жителям міста? Яких дій від С.В. Клочка?

На це питання відповідає голова Сумської організації РХП Олександр Сахно:– Згідно з чинним законодавством є три способи дій.

Якщо Сергій Володимирович є відданим партійцем, якщо він хоче, аби Соцпартія набрала в Сумах хоча б кілька відсотків від кількості виборців на майбутніх виборах, то він має терміново йти з посади секретаря міськради, а відтак – і з поста виконувача обов’язки міського голови. Адже своїм невмілим господарюванням він лише завдає шкоди самій СПУ, а також зменшує шанси на підтримку виборців під час голосування на виборах. Не виходить у Сергія Володимировича керувати. Депутат-соціаліст він, може, і хороший. Але – не керівник.

Написати заяву і піти з посади, залишившись депутатом міськради – це, думаю, буде по-чесному. По-чесному перед жителями Сум, перед тими, хто стояв на майдані, хто очікував покращання умов життя, роботи, бізнесу... Я надіюсь, що він ідейний соціаліст. А всіх ідейних, переконаних партійців ми поважаємо.

Другий спосіб – це рішення сесії про припинення повноважень С.В. Клочка, як секретаря Сумської міськради. Для цього достатньо 38 голосів депутатів Сумської міськради при таємному голосуванні. Звільнення з посади секретаря означатиме, що звільняється й посада виконувача обов’язки міського голови. Адже за законом виконувати обов’язки голови може секретар міськради. Наступним своїм голосуванням депутати оберуть з числа своїх колег нового секретаря, який до виборів буде виконувати обов’язки голови міста; на принципах коаліційності збере команду фахівців; який буде прислухатись до думки депутатів, як представників жителів територіальної громади міста. У такому разі зростатимуть шанси вирішення проблем на користь жителів Сум, а відтак зростатиме у наших людей довіра до влади.

Третій варіант, що передбачає закон, це відкликання С.В. Клочка, як депутата міської ради, самими виборцями його округу за невиконання ним програмних цілей, задекларованих у бутність його кандидатом. У цьому разі він буде позбавлений депутатського мандата, а отже, автоматично звільняється з посади секретаря (бо ця посада – з числа депутатів) і, відповідно – з поста в.о. голови міста Суми.

У такому разі депутати знову мають обрати секретаря-виконувача обов’язки сумського міського голови, який завжди прислухатиметься до думки депутатів, буде питати їх перед тим як витрачати гроші територіальної громади; який врешті, сприятиме поверненню довіри громадян до міської влади...