Попередня версія:

Чим опікується в.о. Сумського міського голови?

Місцева влада

Тільки не міським господарством, як в.о. голови, і тільки не турботами жителів свого виборчого округу, як депутат міськрадиЦьому факту є чергове підтвердження. Позавчора у громадську приймальню депутата Верховної Ради України М. Поровського, голови Республіканської Християнської партії (РХП) звернулась жителька Сум С.Г. Самодай. Вона проживає на виборчому окрузі № 38, від якого депутатом Сумської міськради є С.В. Клочко. Не важко здогадатись, що звернулась Світлана Григорівна до місцевого осередку РХП з відчаєм.

Будучи квартальною, вона переконалась у тому, що С.В. Клочку, як депутату її округу і як виконувачу обов’язки міського голови, до проблем жителів Сум немає діла.

Всі звернення, оббивання порогів кабінету в.о. міського голови та депутата закінчились нічим. Ось декілька кричущих прикладів.

Перший. За депутатства С.В. Клочка 12 тисяч жителів м. Суми, у тому числі його виборчого округу було відкріплено від медичного обслуговування у Центральній міській лікарні і переведено у напівпідвальне приміщення по вул. Антонова, абсолютно не пристосоване для медичного закладу та хоча б більш-менш оснащене відповідною медичною апаратурою.

На запити жителів про відміну рішення про відкріплення або ж, принаймні, проведення ремонту приміщення та технічно оснастити медперсонал, С.В. Клочко просто не відповідає. Не вважає за потрібне.

Другий. В районі так званого Вільного лужку (вулиць Героїв Сталінграда, Білинського, провулків 1-го, 2-го Продольних, Пляжного) проводилось будівництво приватних домів, у результаті чого фактично зникла проїжджа частина, яка веде далі - до будинків приватного сектора. Таким чином ті будинки опинились в ізоляції. А раптом пожежа? Однак пожежна машина не проїде до місця пригоди.

На звернення квартальної ні Клочко, ні його заступник Помазан не реагують.

Жителям цього району нічого не залишилось як рятувати ситуацію самотужки. Самостійно знайшли будівельну організацію, яка б взялася прорізати проїжджу частину в обхід новобудов, зібрали кошти на замовлення проектної документації тощо. Для здійснення запланованого міська влада мала б здійснити перенесення зупинки громадського транспорту на декілька десятків метрів вперед, аби влаштувати виїзд на вулицю Героїв Сталінграда. Проте, і за цю роботу ні депутат округу, він же – в.о. міського голови, ні його заступники не взялися. Смисл відповіді керівника міста на прохання жителів району полягав у наступному: якщо вам потрібно, то й перенесення зупинки теж виріште своїми силами... Просто плювок в обличчя.

Третій. В цьому районі немає жодного (!) контейнера для сміття. Скарги у міськвиконкомі справно приймають і обіцяють розглянути... Звичайно, що без результату. Звертання до свого депутата про таке поводження у міськвиконкомі зі скаргами, а вітдак - і про злочинне ставлення до забезпечення належного санітарного стану мають вже традиційний ефект: депутат С.В. Клочко зі своїми виборцями і розмовляти не бажає.

Чому С.В. Клочко з такою зневагою ставиться до своїх виборців?

З таким питанням редакція “ГУ” звернулася до депутата Сумської міськради Володимира Шкробота. Він прокоментував почуте від С.Г. Самодай:

– На моє переконання, Сергій Володимирович бачить себе вже у кріслі народного депутата України від Соцпартії. Йому, здається, пообіцяли 11-те місце у партійному виборчому списку. Отже, місто Суми його мало цікавить; як місто житиме у наступному році йому теж байдуже. Але ці плани він не афішує. Натомість він зі своїм ближчим керівним оточенням спішить до весни 2006 року друзям, потрібним знайомим, партійним соратникам роздати землю територіальної громади, а також об’єкти комунального майна. Звичайно, що роздати в закритому режимі, підпільно. Цілком імовірно, що до весни депутатів міськради можуть поставити сьогоднішні керівники міста перед фактом, що практично вся земля і майно в місті вже роздане і перебуває у чиїсь приватній власності без відома жителів територіальної громади.

Перед депутатами Сумської міськради наступного скликання постане, таким чином, проблема подальшого розвитку міста. Адже від у такий спосіб розданого в оренду чи приватизованого комунального майна годі буде чекати достатніх надходжень до міської казни. І тоді вже депутати, мабуть, будуть слізно просити народного депутата України С.В. Клочка допомогти Сумам фінансами з Києва. Може Сергій Володимирович (який бачить себе депутатом ВРУ) і поможе. На певних умовах, звичайно...

Тому, відповідаючи на поставлене питання, наголошу, що причина неповаги депутата, в.о. Сумського міського голови С.В. Клочка до жителів Сум, полягає в тому, що він у першу чергу зайнятий, як кажуть, дерибаном комунальної власності територіальної громади міста, і тому приділити увагу злободенним проблемам своїх виборців у нього немає часу. Більше того: як правило жителі Сум якраз просто заважають цій діяльності тимчасового виконувача обов’язки міського голови. Можуть заважати, приміром, тим, що мають нещастя проживати в зоні інтересів керівників та наближених до них.

До розмови приєднався голова Сумської обласної організації Республіканської Християнської партії Олександр Сахно:

– Депутат міськради Сєда Аветикян нещодавно запропонувала виконувачу обов’язки Сумського міського голови оприлюднити інформацію про те, якими майновими активами володіють депутати міської ради та керівники міськвиконкому. На цю пропозицію С.В. Клочко зреагував як чорт на ладан. Адже тоді доведеться і йому багато чого пояснювати. Приміром, чи не йому належить (приміром, через підставних осіб) той чи інший об’єкт нерухомості або яку орендну плату вносять користувачі цього об’єкту до міської казни... Тут в.о. міського голови, істинний соціаліст С.В. Клочко твердо обрав лінію поведінки: він, виявляється, не зобов’язаний подібну інформацію оприлюднювати. За його логікою і звіти про свою діяльність він не зобов’язаний давати. Кому, яке майно міськвиконком роздає – теж депутати не можуть дізнатися, бо у розумінні С.В. Клочка – це є комерційна таємниця. Це ж додуматись треба! Яка може бути комерційна таємниця по відношенню до комунального майна!? То хто ж насправді є Сергій Володимирович: соціаліст чи комерсант? Ясно одне: до спільної власності територіальної громади міста теперішній в.о. міського голови відноситься по-хижацьки, заради вигоди певного вузького кола людей, які, у свою чергу, використовують майно громади не лише з метою особистого збагачення, але й на шкоду всім жителям нашого міста. І дуже хотів би я, як голова обласної організації РХП, почути від когось із наближених до С.В. Клочка доводи, що це не так. На жаль, не почую... Відтак, можу підсумувати: у Сумах прихватизація комунальної власності на шкоду бюджету міста триває. Але вже – під лозунгами й прапорами соціалізму.

Редакція “ГУ”