Попередня версія:

Бюджет міста Суми реально міг би становити 500 000 000 гривень

Місцева влада

Зараз бюджет Сум – 200 мільйонів. І ціла купа проблем, з якими міське керівництво не те що не може впоратись, а навпаки – заганяє їх у глухий кут, консервуючи, таким чином, для майбутнього покоління.Між тим, за умови розумного господарювання, одним з головних принципів якого є не латання дірок (паралельно розтаскуючи майно територіальної громади), а закладення ресурсів для розвитку, наповнювати міську казну реально у кілька разів більше, ніж це відбувається сьогодні.

Почнемо із простого. За існуючою офіційною інформацією у Сумах налічується понад 200 тисяч квадратних метрів загальної площі приміщень, що є комунальною власністю міста, тобто, власністю всіх жителів Сум. Якщо припустити, що міська влада не займається “дерибаном” комунального майна, а прозоро здає в оренду ці приміщення за ціною в середньому по 50-60 грн. за 1 квадратний метр, то до міського бюджету щомісяця надходило б 10 мільйонів гривень. Відповідно за рік у міській казні лише від оренди комунального майна могло б бути акумульовано понад 140 мільйонів гривень! А скільки зараз надходить від оренди приміщень до міського бюджету? Копійки! Що це як не грабунок жителів Сум?

Якщо від використання земельних ділянок тепер до міської казни збирається приблизно 12-15 мільйонів гривень на рік, то за умови прозорості роботи міськвиконкому, міський бюджет одержить не менше 35-40 мільйонів гривень на рік.

І недоодержання мільйонів гривень відбувається зараз практично у кожній сфері юрисдикціїі міської влади: приватизації, в управлінні комунальними підприємствами, громадським транспортом тощо, де можна до бюджету ще зібрати не менше 100 мільйонів гривень на рік.

А з якою користю для бюджету міста з’являються на його території новобудови? Знову ж таки – з мінімальною. Бо відкритих конкурсів на право забудови згідно з генпланом та іншими технічними умовами міська влада не проводить. А це значить, що потенційні забудовники, які б могли взяти участь у відкритому конкурсі, і які могли викласти за одержання права на будівництво чималі кошти, змушені вкладати гроші поза межами Сум або приймати умови корупціонерів у владі, від чого, зрозуміло, товстішає кишеня можновладця, а не поповнюється міська казна. Тим часом, від прозорих конкурсів на право забудови до бюджету Сум щорічно надходило б приблизно 45 мільйонів гривень.

Тепер кожен житель Сум зможе зробити найпростішу арифметичну дію, підсумувавши цифри, які б склали доходи бюджету за умови чесності і відкритості влади. За таких умов, зрозуміло, що відпадуть питання про жалюгідний рівень фінансування соціальних програм, галузей освіти, охорони здоров’я; про підвищення тарифів на воду... З іншого боку, пенсіонери, ветерани війни та праці Сум зажили б достойним їх життям; інвестори б стояли в черзі за одержанням права вкладати в нашу територію кошти.

Такі перспективи наповнення бюджету не є фантастикою. Треба лише припинити “дерибан” комунального майна та земельних ділянок. Це в інтересах і силах жителів Сум.

Як припинити? Просто своєю волею і активністю відкрити другий етап Помаранчевої революції. Вимагати від керівників відкритості їх діяльності, звітів про цю діяльність, звітів перед своїми жителями – власниками комунального майна.

Те, що теперішні керівники міста бідкаються на нестачу фінансів є брехня. Фінанси практично крадуться на очах у жителів.