Попередня версія:

Комунальні послуги: диктат сумської влади

Місцева влада

Одним із важливих критеріїв оцінки роботи міської влади є надання жителям комунальних послуг відповідними підприємствами з водопостачання, водовідведення, теплопостачання тощо.Якщо поцікавитись думкою про комунальні послуги у будь-якого мешканця Сум, можна почути багато чого “цікавого” і неупередженого. Усвідомлюючи, що проблема ця не проста, а багатогранна, пропонується наступний підхід.

Якщо процес надання комунальних послуг є по суті правовими взаємовідносинами між конкретним мешканцям міста і комунальним підприємством (не важно яким), то такі взаємовідносини ставлять перед кожною із сторін певні права і обов’язки. Якщо розглядати проблему з такої точки зору, відразу з’являються питання.

Питання перше. Чи має мешканець право вибору отримувати послуги від того постачальника, який надає якісні комунальні послуги, як це робиться у цивілізованому ринковому суспільстві? Звичайно що, має. Але тільки не у місті Суми.

Питання друге. Чи має громадянин право самостійно вирішувати скільки, який об’єм послуг він хоче отримувати? Так має. Тільки не у Сумах.

Питання трете. Чи може замовник отримувати послуги потрібної йому якості? Може. В цивілізованих країнах. Тільки не в Сумах. Сумчани можуть отримувати тільки те, що їм пропонують. Чому?

Хіба можна миритись з тією ситуацією, коли ми маємо обов’язок - своєчасно оплачувати комунальні послуги незалежно від того, в якому об’ємі ми їх отримуємо, якої якості, задовольняє нас послуга чи ні. І все це відбувається на тлі безперервних заяв з боку комунальних підприємств щодо підвищення тарифів на свої послуги. Отже, чи можна з цим миритись? Дайте, будь ласка, відповідь самі собі.

І. Новіков,
заступник голови
обласної організації РХП