Попередня версія:

Принижені і ображені

Місцева влада

Заголовок цієї статті – про людей, які є жертвою сучасної сумської корумпованої бюрократії. До цих людей відносяться, зокрема, ветерани праці, що пропрацювали у сфері науково-технічної діяльності, і які у минулому були провідними спеціалістами з науково-дослідницьких, дослідно-конструкторських, проектно-конструкторських та проектно-винахідницьких робіт.Це дякуючи їм лише тільки в Сумах були розроблені і освоєні серії енергетичного, нафтового, газового і хімічного обладнання.

Суттєвого розвитку набула вітчизняна вакуумна техніка, налагоджено випуск унікальних зразків електронних мікроскопів і масспектрометрів. Спроектовано або розширено виробництва підприємств хімічного і нафтового машинобудування для випуску установок і обладнання для атомної, хімічної, нафтової і газової промисловості у складі Сумського Північного і Південного промвузлів. Це дякуючи їм Суми одержали десятки тисяч нових робочих місць і стали доволі значним промисловим і науковим центром регіону.

Можна і далі перераховувати їх досягнення у розвитку вітчизняної науки і техніки. До них, без удаваної скромності, відношусь і я.

Ми, хто пропрацював від 25 до 50 років у зазначених галузях, сьогодні не вимагаємо підвищеної уваги до себе, хвалебних од з нагоди ювілеїв чи професійних свят. Ми говоримо лише про визнання і поцінування нашого труда у рамках чинного законодавства про пенсійне забезпечення та науково-технічну діяльність.

У цьому законодавстві задекларовано: “... держава встановлює для наукових (науково-технічних) працівників, котрі мають необхідних стаж наукової або науково-технічної роботи на державних підприємствах, установах і організаціях, пенсії на рівні, який забезпечує престижність цього труда і стимулює систематичне оновлення кадрів...” Так в Законі. А на практиці?

Так, у Законі зазначено про беззастережну видачу установам Пенсійного фонду дирекцією підприємства або її правонаступником довідки з відповідними даними про колишнього співробітника-фахівця. Але бюрократичний апарат певних підприємств та організацій взагалі відмовляє у підтвердженні трудового стажу своїх колишніх співробітників.

До таких організацій я відношу ВАТ “Насосенергомаш”, ВАТ “Сумський промбуд”. На першому підприємстві на неодноразові запити затримують видачу довідок колишньому головному конструктору Богдан Г.Ф., заступнику головного конструктора Нікуліну М.О. і керівнику групи ВГК Чемшиту А.В. Мотив відмови принаймні безтактний:“...відсутність архівних матеріалів і хронометражу робочого часу зазначених провідних спеціалістів...”

Для довідки: всі звітні дані з основної діяльності ВГК є також у Державному обласному архіві. Вже півроку на численні запити кількох громадських організацій ВАТ “Насосенергомаш” навіть не вважає за потрібне дати відповідь. Це вже “махрова бюрократія”.

Інший приклад протизаконних дій. У 2004 році “СЕЛМІ” та ВАТ “Сумський промбуд” відкликали з управлінь Пенсійного фонду України у м. Сумах 35 довідок (“Сумський промбуд”) і 5 довідок (ВАТ “Сумський промбуд”), чим самим 40 людей позбавили пенсій.

У першому випадку суддя факт відклику довідок визнав незаконним, а у другому випадку суд першої інстанції визнав ці дії законними. То де ж правда, якщо до свавілля застосовуються подвійні стандарти у судочинстві на торжество “махрового бюрократизму”!?

До честі керівництва таких підприємств та організацій як СМВО ім. Фрунзе, ВНДІАЕН, ВНДІ “Компресормаш” можна віднести той факт, що у них провідні спеціалісти давно уже користуються законними пільгами.

Насамкінець, напередодні виборів депутатів до Верховної Ради та місцевих органів влади звертаюсь до своїх колишніх колег, до всіх ветеранів праці словами Юліуса Фучика: “...Люди, будьте пильні”, не допускайте в ешелони влади ні старих, ні нових корумпованих бюрократичних елементів.

Висловлюємо вдячність за надану нам підтримку Сумській міській організації Республіканської Християнської партії.

За дорученням групи
ветеранів праці –
Н. Нікулін
,
колишній заступник головного конструктора НВО “Насосенергомаш”,
головний інженер проекту інституту “Проектхімнафтомаш”