Попередня версія: НАШІ КРОКИ
П Р О Г Р А М А Д І Й Р Х П У М І С Т І С У М И 2006 рік: наповнення міського бюджету до рівня 500 000 000 гривень
ЗБІЛЬШЕННЯ ДОХОДНОЇ ЧАСТИНИ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ: – 2007 рік – 600 млн. грн; – 2008 рік – 740 млн. грн; – 2009 рік – 800 млн. грн; – 2010 рік – 900 млн. грн. ВИТРАТНА ЧАСТИНА МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ: – соціальний захист населення; – медичне обслуговування; – освіта та молодь; – комунальна сфера та комунальні послуги. Ми встановимо обов’язковий мінімум оплати праці в Сумах у розмірі 1 500 гривень З приходом до влади у м. Суми Республіканської Християнської партії (РХП) буде прийнятий рівень мінімальної оплати праці. За нашими підрахунками, для забезпечення фізіологічних та духовних потреб жителя нашої територіальної громади необхідний гарантований мінімум оплати праці у розмірі 1 500 гривень чистими.
Ми почнемо із встановлення такого мінімуму оплати праці на підприємствах комунальної власності міста. Тобто, на тих, де власником є Сумська міська рада, як представницький орган сумської територіальної громади. Зараз хто встановлює там зарплату? Директор підприємства. А має встановлювати власник! Так само власник встановлює і кількісний склад штату підприємства. Бо комунальне (а в принципі й будь-яке) підприємство не є вотчиною його директора, який заносить у штат свою дружину на посаду бригадира і платить їй дві тисячі гривень.
Так ось при нас, Сумська міська влада прийме рішення про кількість штатних працівників окремо по кожному комунальному підприємству, і – рішення про рівень оплати праці. А саме: 10 гривень за годину. Це – вісім годин на день, 22 робочі дні у місяць, виходить 1 760 грн. Мінус з цієї суми 13 відсотків прибуткового податку – десь 1 500 гривень на руки.
Через 6-8 місяців після встановлення такого рівня мінімальної оплати праці в Сумах на комунальних підприємствах, міська влада – з РХП на чолі (через Верховну Раду, тобто через внесення змін до законодавства) – або зобов’яже власників вже всіх підприємств на території м. Суми встановити рівень мінімальної оплати праці не нижче рівня комунальних підприємств, або одержить право встановлювати мінімум оплати праці на території Сум у кожному окремому випадку.
Ми зобов’язуємось зробити саме так. Чому? Тому що рівень заробітної плати людини, по-перше, – це рівень її життя, а також її людська гідність, це – виконання Конституції України. По-друге, це – забезпечення надходжень до міської казни у вигляді податку з доходів фізичних осіб. І чим більше люди у нас одержуватимуть офіційну зарплату (а не в “тіні”), тим більші стануть надходження з цього податку. А це – близько 40-45 мільйонів гривень лише з цього податку у міську казну. І по-третє. Внаслідок такого мінімуму зарплати у нас у місті збільшиться купівельна спроможність громадян, а значить і – товаооборот. Що теж великими темпами збільшуватиме надходження до міського бюджету.
Програма Республіканської Християнської партії – це програма гарантування достойного життя кожному жителю нашого міста.
Ми зобов’язуємось нашу програму втілити в життя, і ми її втілимо!
Олександр Сахно (Далі буде)
--------------------------------------------------------------------------------------------- У сфері комунальних послуг сьогодні крайнього не знайдеш. Тому що немає власників, які чітко несуть юридичну відповідальність Одне з головних програмних завдань Республіканської Християнської партії у м. Суми у витратній частини міського бюджету це – спрямування коштів на наведення порядку у сфері комунікацій. Це стосується труб водопостачання і каналізації, газопостачання, кабелів і проводів електропостачання, телефонізації тощо. А також – ділянок землі, де прокладені комунікації, включаючи колодязі, люки...
Наведення порядку означає, що відбудеться інвентаризація та юридичне оформлення всіх існуючих комунікацій за їх власниками (все це буде зроблено без жодних підвищень тарифів). Приміром, труби водопостачання й каналізації разом з колодязями, люками будуть юридично оформлені за “Міськводоканалом”, опори електричних передач (стовпи) – за “Міськенерго” і т. д. Вже після цього власники комунікацій за рішенням міської влади і за надані нею бюджетні кошти здійснять заміну всіх комунікацій протягом двох-трьох років, а також і технологічного обладнання на сучасні комунікації і ефективне обладнання, строк експлуатації і якість яких забезпечать у подальшому багатомільйонну економію міському бюджету та надання послуг у відповідності з цивілізованими стандартами. Тобто, приміром, із крана у нас буде литися питна вода, а не рідина незрозумілого хімічного складу; завжди буде гаряча вода і тепло...
Володимир Шкробот
(Далі буде)
|