Попередня версія:

У програмі Республіканської Християнської партії для міста Суми закладені гарант

Інша тематика

Не є секретом, що є ціла низка соціальних груп громадян, які за законом мають право на першочергове або пільгове одержання житла за рахунок бюджетних коштів. Для прикладу візьмемо відставників, тобто – військових пенсіонерів.Сьогоднішня ситуація

У якому становищі перебувають військові пенсіонери, коли звертаються до органів місцевої влади (тобто до тієї влади, на території якої мають реєстрацію проживання і де мають одержати житло)? Ясно в якому: у становищі без вини винуватих. Чому? Тому що чиновники звикли ховатись за ширму подвійної моралі: мовляв, закон є, але його виконати не має можливості.

Стосовно нашого прикладу, то влада жде гроші на забезпечення житлом військовослужбовців у відставці. І вони, домагаючись виконання закону, змушені ходити по військкоматах, облдержадміністраціях, міськвиконкомах, судах, писати президентам, урядам.., але фактично до належного виконання закону не доходить. Позиція влади така: ось якщо будуть кошти, то тоді і будемо думати над вашим питанням... І людей, які так мислять і так говорять, можна назвати нашою владою? Та ніколи? Адже їх позиція і дії є діями трутнів і паразитів. Тому ми – члени Республіканської Християнської партії проти цього.

Що зробимо ми

Ми забезпечимо безоплатним житлом жителів м. Суми, забезпечимо виконання законів і волі жителів сумської міської територіальної громади і більшістю голосів депутатів Сумської міської ради (а ми впевнені, що виборці всіх депутатів дадуть їм відповідні накази), Сумська міська рада прийме рішення про будівництво комунального (муніципального) житла. Таке житло має будуватись без жодних застережень. Якщо людині належить за законом безплатне одержання житлової площі, він має її одержати у передбачений законом термін. Належить йому за законом одержання кредиту на житло з мінімальною процентною ставкою – влада має гарантувати одержання такого кредиту. І так далі – що стосується інвалідів, молодих спеціалістів тощо.

Повернемось до прикладу з військовими пенсіонерами. Відповідний закон недвозначно декларує: незалежно від того, де людина віддала свої роки службі в армії (чи в Україні, чи в колишньому Союзі), вона має право обирати місце свого проживання після відставки на пенсію. Відповідно, держава (мається на увазі державний бюджет) виділяє кошти на забезпечення житлом такого відставника. І ось військовий пенсіонер приїжджає до Сум. Не ходити по інстанціях він буде, коли при владі будемо ми. Він, після відповідної реєстрації та представлення у міську владу відповідних документів, одержить житло належної площі і якості у належний за законом термін.

Після надання житла конкретній людині, міська влада при нас пише (так буде стовідсотково) офіційний лист на Міністерство оборони, на Кабмін і виставляє регресний позов і в результаті – через судове рішення – повертає собі кошти з державного бюджету за надання квартири колишньому військовослужбовцю. І міську владу не має турбувати, звідки ці державні кошти – з рахунків Міноборони чи Камбіну... Головне, що виконано Закон. І головне – що виконано тими суспільними інституціями, які мають безпосередньо цим займатись.

Не повинна людина-пенсіонер, який вже віддав своє суспільству, бігати і просити своє!!! Ось тут міська влада повинна стати гарантом виконання законодавства, а значить – і захисником своїх громадян.