Попередня версія:

Депутати – контролери влади

Інша тематика

У новорічному поздоровленні до своїх земляків я хочу зупинитись на питанні щодо висвітлення ролі депутатів у деяких засобах масової інформації, а також – з вуст людей різного віку та занять.Вже не перший рік у так званому інформаційному просторі існує думка, що депутати мають бути професіоналами або дуже “підкованими” передусім у юридичній сфері. Звичайно, така підкованість ніколи не є зайвою. Однак, на мою думку, думку людини, яка двічі обиралася депутатом до Сумської обласної ради, над своїм юридичним рівнем мусять працювати передусім народні депутати Верховної Ради України, у яких головна робота – прийняття законів.

Що ж стосується депутатів місцевого рівня, тобто, депутатів обласних, міських, сільських рад, то головне їх завдання – представляти інтереси жителів, своїх виборців і формувати такі виконавчі органи місцевої громади, щоби працювали на задоволення інтересів цієї громади. Іншої функцією депутатів місцевих рад, як представників громади, є контроль над роботою виконкомів, комунальних підприємств тощо.

Іншими словами, функція депутатів місцевих рад полягає в тому, щоби змушувати виконавчі органи влади виконувати свою роботу якісно. Це, якщо сказати по-простому. Влада має працювати, а не жалітися, що у неї того, немає, іншого, фінансів немає... Житель Сум, який справно платить за послуги, і не одержує їх у повному обсязі, не зобов’язаний входити у становище керівників, які, одержавши кошти, розводять безсило руками. Треба, значить знаходити інші способи роботи. Якщо не вмієш – не берись, дай місце тому, хто вміє і хоче працювати. А жителі не мусять потерпати.

Я, отже, бажаю всім сумчанам у новому році бути більш вимогливими до своїх депутатів, до керівників комунальних підприємств, тому що вони у своїй роботі використовують наші з вами кошти, і кожна копійка має вкладатися у міське господарство ефективно, а не губитися як у недбайливого господаря або й просто – викрадатися.

Після свят – знову до роботи. Бажаю всім здоров’я, щастя, добробуту.

Анатолій Заїка,

шліфувальник

5-го розряду

ВАТ “Сумський насосний завод”, член Республіканської Християнської партії (РХП)