Попередня версія:

ПРО ФУТБОЛ ЗА ПРАВИЛАМИ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Законодавча влада

(Епістолярний шарж на зміни у виборчому законодавстві на футбольну тему покладений)

14 червня 2006 року. Матч Україна – Іспанія. На поле виходять команди. У складі іспанської збірної відсутні деякі провідні гравці (справа в тому, що вони не були затверджені з’їздами правлячої та опозиційної партій, члени яких, щоправда, міняють крісла правлячої партії на опозиційні та навпаки).Початок матчу. М’яч у збірної Іспанії, вже поблизу воріт збірної України. Наш гравець грубо порушив правила – пенальті. Форвард іспанців розбігається, заносить ногу для удару по м’ячу і... зупиняється. Справа в тому, що ФІФА отримала телеграму з Верховної Ради України, де разом із змінами виборчого законодавства (перенесення строків та принципу формування виборчих комісій) були внесені зміни до правил ФІФА. Повторний пенальті. Поки іспанський гравець повертався на висхідну позицію, ворота збірної України у відповідності із змінами до правил були перенесені ближче до лівого краю. І поки розбирались, і поки знов ВР внесла зміни до змін, м’яч з пенальті, пробитий гравцем вдруге за попередньою траєкторією, пролетів повз воріт.

Матч продовжується. У складі іспанців 11 гравців, у команди України вже – 13: на поле вийшли тренер та лікар команди (проблема іспанців у тому, що вони не отримали телеграму з ВР про те, що тренери та лікар команди можуть брати участь у грі). А телеграма ця повідомляє про зміну в виборчому законодавстві, де член партії або безпартійний може балотуватися і до ВР, і до місцевої ради та одночасно – на посаду голови місцевої ради.

М’яч у команди України. Пас на тренера, удар – гол. 1:0 на нашу користь (щиро дякуємо ВР за своєчасні зміни до правил гри). 15 хвилина матчу. З поля йде головний арбітр матчу (справа у тому, що ФІФА, як і деякі наші начальники у кабінетах судової гілки влади, забули проставити робочий день арбітру (судді) матчу).

Раптом гасне світло на стадіоні. Справа в тім, що Німеччина (господар чемпіонату) не змогла розрахуватися за енергоносії за раптово зміненими та підвищеними тарифами дружньої їй європейської країни.

О. Ананченко, м. Суми