Попередня версія: К а л и н а
Плоди калини визрівaють у конці серпня- початку вересня. В ягодах містяться фруктози, вітамін С, пектини, органічні кислоти. Особливо цінним калину робить вміст у ній валер’янової та ізовалер’янової кислот, що обумовлює заспокійливу дію.
Плоди діють сечогінно і потогінно, чай з калиною і її сік з медом здавна давали хворим, яких морозило, ягоди допомагають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, урідшують пульс, підсилюючи серцеві скорочення.
Сік віджимають із бланшованих і протертих стиглих ягід.
Сік і відвар ягід використовують як протикашлевий і в’яжучий засіб, він допомагає при виразковій хворобі, колітах, геморої. Сік ягід з патокою – стародавній спосіб місцевого лікування пухлин.
Калиновий морс уживають як полівітамінний засіб при зниженій кислотності шлункового соку, гіпертонії і шкірних захворювань. Якщо немає спеціальних рекомендацій, то сік з ягід калини приймають по 1/3-1/4 склянки з медом (1:2) три-чотири рази на день до їжі.
Сік з листків калини дуже ефективний як імуностимулятор, допомагає в лікуванні фурункульозу і юнацьких вугрів. П’ють його по 0,5 склянки з додаванням 1 столової ложки меду три рази на день, одночасно з прийомом цієї суміші всередину. Чистим, нерозбавленим соком калини змащують уражені місця на шкірі.
|