Попередня версія:

Передвиборний подарунок

Місцева влада

За даними останнього перепису близько 20 відсотків мешканців Сум – представники так званих національних меншин. Це громадяни України – поляки, німці, євреї, азербайджанці, вірмени, роми (цигани), росіяни та інші. Обласна Асоціація національних меншин існує вже не перший рік, але свого приміщення не має. На потребу асоціації у власному приміщенні не звертала уваги жодна влада (в тому числі і теперішня). Обіцяти обіцяли, але якось невпевнено й туманно.І ось диво сталося! Днями місцеве телебачення показало, як пан Клочко запросив до себе за круглий стіл представників національних меншин. Треба віддати належне Сергію Володимировичу – в такий напружений час, коли до виборів залишилося півтора місяці, він відклав справи, які не давали йому можливості зробити це раніше, і зустрівся таки з представниками 20 відсотків населення міста (тобто п’ятою частиною електорату). Мабуть, від щирого серця й абсолютно з благими намірами він твердо пообіцяв надати Асоціації приміщення ще до виборів.

Але, як то кажуть, благими намірами дорога до пекла вимощена. З одного боку хочеться порадіти за національні громади міста, які нарешті матимуть спільний дім, в якому зможуть проводити культурні та освітні заходи. А з іншого боку – відчуття “дежа вю”, відчуття, що це вже відбувалось, стає нестерпним. Позаторішні підвищення пенсій перед виборами, роздача подарунків ветеранам ВВВ та інші приємні “дрібнички” від влади... Чому те, що треба робити буденно, на що треба звертати увагу кожен день виконується владою тільки напередодні виборів? Допоки замість поваги наших громадських та людських потреб нам будуть кидати подачку в обмін на наші голоси на виборах?

Огидно бачити, як гордий корабель помаранчевої революції обріс мушлями, що заважають йому гідно плити далі. Стара пісня на новий лад, яку співає влада, що позіціонує себе як помаранчева, тільки паплюжить ідеали Майдану.