Попередня версія:

СТЕПАН ПАК - СУМЧАНАМ

Інша тематика Через те, що закон обмежує програму певною кількістю  друкованих знаків, хочу розширити смисл пунктів моєї передвиборної  програми.

Отже, сьогодні – що стосується моїх перших кроків

1-й розділ Програми

1. Практично щодня мешканці нашого міста мають проблеми щодо вирішення питань різного характеру (юридичні, сімейні, майнові, взаємини із роботодавцями, надавачами всіх видів послуг).

Окремі громадяни прагнуть вирішити їх у судах, адміністраціях тощо. Але проблема виникає нова – незнання з чого почати. А початок має забезпечити влада, як конституційний виразник інтересів своїх громадян.

Власне з цією метою після обрання мене на посаду міського голови, буде створена громадська приймальня (не маленький кабінет, а відділ міськради).

Розташування її на першому поверсі будівлі міської ради дасть змогу безпроблемного до неї доступу. У штаті громадської приймальні працюватимуть юристи, психологи, адміністратори, що допоможуть людям, які звернуться, визначити напрямки вирішення проблем, допоможуть безплатно оформити запити, звернення, позови та інші документи; контролюватимуть кінцеве вирішення питань.

Координацію роботи громадської приймальні здійснюватиме перший заступник міського голови, він нестиме персональну відповідальність  та буде звітувати перед міською радою та громадськістю.

2. У ситуації, коли до міської ради прийдуть депутати, делеговані різними партіями (а це означає різні ідеології та інтереси), для більшої злагодженості в роботі, я, як міський голова, подам кандидатури на секретаря міської ради та на призначення заступників міського голови після узгодження з депутатськими фракціями та групами.

Делеговані у владу представники партій, згідно із законом нестимуть повну відповідальність за виконання своїх обов’язків.

3. Виконавчий комітет міської ради за законом має приймати рішення з високим ступенем оперативності і вирішувати питання, віднесені законом до відання саме виконавчих органів влади. До складу виконавчого комітету міськради входитимуть: міський голова та секретар, керуючий справами виконкому (за посадою) та перший заступник міського голови. Я разом з новообраною міською радою припинемо порочну практику, коли до цього часу одні й ті самі посадовці приймали рішення, виконували та контролювали їх. І така кулуарність, коли сам себе контролюєш та ні перед ким не відповідаєш, заводило у глухий кут вирішення багатьох життєвоважливих проблем міста. За моїм переконанням, до складу виконавчого комітету мають входити компетентні особи різних політичних поглядів, роду занять, віросповідання тощо.

Тільки за такого підходу до формування виконавчого органу влади, можна бути впевненим у результатах роботи.

4. З власного депутатського досвіду знаю як важко депутатові міськради виконувати свої повноваження, коли виконавчі служби та міська рада працюють незлагоджено, а часто клерки у цих службах почувають себе мало не хазяїнами положення. При цьому всю свою недолугість переносять на плечі депутатів. З такою практикою буде покінчено!

Депутат займатиме своє законне місце в ієрархії влади. Рішення депутатських комісій або міської ради буде категоричним та незаперечним до виконання; контролюватиметься власне мною, як міським головою та заступниками.