Попередня версія:

Степан Пак - сумчанам

Місцева влада

Через те, що закон обмежує передвиборну програму певною кількістю 
друкованих знаків, хочу розкрити смисл моїх зобов’язань на посаді
міського голови перед Сумською громадою



Бюджет – найголовніше для міста, це – наші кошти

Розділ другий передвиборної програми

Як депутат міської ради двох скликань, я маю певний досвід щодо механізму наповнення доходної частини бюджету. Я бачу, що цей механізм зараз працює не на повну потужність. Впевнений, що з дружньою командою однодумців, яким як і мені небайдужа доля рідного міста, ми переломимо  критичну ситуацію, що склалася з міськими фінансами. Ми не будемо жалітися на відсутність коштів в міській казні, як це робить сьогоднішня влада, ми вже маємо конкретні пропозиції, завдяки яким бюджет міста Суми можна збільшити на 70 млн. гривень вже в 2006-му  році.

Комунальні підприємства  та  комунальне майно

Прибутки комунальних підприємств мають надходити до міської казни. Міська громада має контролювати  й розпоряджатися цими грішми. Директори підпри- ємств більше не вирішуватимуть, що є кращим для розвитку їхньої галузі – придбання додаткового службового автомобіля чи підвищення зарплати керівництву. Ми спрямуємо ці гроші на розвиток модернізацію комунальних підприємств та соціальне забезпечення їхніх працівників.

Треба провести повну інвентаризацію комунального майна. Заборонити суборенду комунального майна та встановити чесні, реальні розцінки на оренду. Бо зараз деякі орендарі сплачують копійки до бюджету, а у власній кишені  залишають чималі гроші за суборенду. 

Земельні ресурси

Все, що було сказано про комунальне майно (інвентаризація та жорсткий контроль) в повній мірі стосується землі міста.

Сума грошей, отриманих  до міського бюджету з податків на землю, за останні роки зменшилася з 16 млн. гривень до 6,5 мільйонів. Податок на землю меншим не став та й територія міста збільшилася. Чому ж тоді бюджет не доодержав близько десяти мільйонів гривень?

Податок на землю сплачуватимуть всі без винятку. Його залежатиме від місця  розташування земельної ділянки (більше в центрі, менше – в віддалених районах). Не допустимо ніяких “пільг”  “по старій дружбі”. Найвищий коефіцієнт введемо на земельні ділянки, що не використовуються.  Недбайливих але загребущих власників треба “стимулювати” в такий спосіб. В кожному районі міста є такі “дикі” місця, які потребують дбайливих рук.

Надання або купівля-продаж земельних ділянок буде прозорою й максимально вигідною для міста – на конкурсній основі та на умовах доступу до конкурсу всіх бажаючих. Бо в цьому році жодної земельної ділянки не було продано з аукціону, відповідно в бюджет надійшло коштів менше, ніж могло бути.

Виведення зарплат з тіні та підвищення зарплат

Заохочення місцевого виробника; створення належних умов для того, щоб мешканці міста були зацікавлені робити і заробляти гроші саме в Сумах; підвищення зарплат освітянам, медикам, працівникам культури за рахунок державних коштів – все це піде на користь міському бюджету. Заможні мешканці – заможне місто. Чим більше будуть заробляти сумчани, тим більше коштів у вигляді податків отримає міська казна.

Стягнення з державного бюджету коштів на делеговані повноваження
місцевої влади


Відповідно до Закону про місцеве самоврядування та Конституції України державні повноваження, передані (делеговані) міський раді, мають фінансуватися з державного бюджету. На папері все гарно, а на ділі – цих коштів міський бюджет не одержує в повній мірі. Тим, хто більше турбується наповненням власної кишені, а не міського бюджету, зиску боротися з Києвом  за ці кошти немає ніякого. Я ж з моїми однодумцями зацікавлений в тому, щоб місто їх отримувало регулярно, бо ці гроші призначені на розвиток соціальної сфери – медицини, освіти, культури тощо.