Попередня версія:

ЧЕКАЮЧИ “АРМАГЕДДОНУ”?..

Житлові багатоповерхівки 9-го мікрорайону, зокрема, по проспекту Лушпи, являють собою буквально панельні „бомби” з годинниковим механізмом. Ніхто з їх мешканців не знає, скільки ще чекати до повного руйнування власних помешкань.Сумчани досі пам’ятають жахливі історії про будинки на болотах. Але нікому, крім мешканців цього мікрорайону, не доводилось відчувати на „власній шкурі” страху залишитись просто неба чи, борони Боже, похованими під завалами власної квартири. Хто, як не ці люди, знає про незліченну кількість актів, листів та заяв до ЖЕКів, будівельних організацій, посадовців вищого рангу міської влади...

Минав час, росла купа подібної документації. За цей термін було зроблено не один „косметичний” ремонт. Але ”замазування щілин” у стінах, що розповзаються, не змогли зупинити повзучого руйнування. До речі, просимо зауважити, що у більшості квартир відсутня звичайнісінька, як то кажуть, „грунтовка” на стінах (чи то вона взагалі не передбачена згідно з проектом, чи то її не вистачило на всі кімнати), тому великі й дрібні щілини вкрили власне залізобетонні конструкції. Сприятливі для ерозії погодні умови прискорюють руйнування. Отже, коли настане катастрофа - багатоповерховий „армагеддон” – питання часу.

Не буде зайвим нагадати про жахливий стан водопроводів, асфальтного покриття доріг (і не лише у 9-му мікрорайоні, а в усьому місті). Тут відразу ж постає питання: „Куди йдуть сплачені нами податки і чому не виконується чинне законодавство?”.

Але повернімось до нашого „армагеддону”. Припустимо ситуацію, коли стан таких будинків доведеться офіційно визнати аварійним. Чи передбачені певними документами теперішньої міської влади гарантії, згідно з якими сумчани зможуть отримати інше житло замість втраченого; чи будуть, взагалі, залучені кошти з місцевого бюджету на ремонтні роботи; і хто відшкодує збитки тим, хто зробив ремонт у власному помешканні, а через руйнування всієї будівлі всі їхні ремонтні зусилля були зведені нанівець?!

Чим далі жителі цих районів залишатимуться без відповідей на ці та інші гострі запитання, тим більше ростиме „пліток” про можливі аварії і людські жертви. Адже такого роду розмови – не рідкість серед мешканців тамтешніх місць.

І справді: ситуація є надто серйозною, щоб її просто “заговорити”…

Кандидати в депутати до Сумської міської ради від Республіканської Християнської партії (РХП) запевняють СУМЧАН на сто відсотків, що будучи при владі у нашому місті,  проведуть негайне фахове обстеження всіх житлових будинків. За результатами виявиться багато аварійних. Тому жителям тих будинків буде надаватись нове житло. Міська влада має бути захисником жителів її територіальної громади, і при нас буде так!