Попередня версія: Степан Пак сумчанам
Охорона здоров’я, екологія Розділ п’ятий передвиборної програми
На охорону здоров’я в міський бюджет цього року закладено 38 млн. гривень. Багато це чи мало? Зважаючи на рівень медичного обслуговування в місті – це небагато. Але і з таким фінансуванням сумська медицина почувала б себе краще за умов жорсткого контролю за використанням цих коштів, а також змін у свідомості керманичів міста та керівників від медицини. Потрібна серйозна структурна реорганізація, прозора робота міської лікарняної каси.
За розрахунками економістів – членів Республіканської Християнської партії (РХП) – уже у 2006 році “вливання” в медицину можна буде збільшити ще на 30 млн. гривень, шляхом впровадження програми РХП по наповненню міського бюджету. Це має поліпшити становище, але всіх проблем не вирішить. Як депутату міської ради мені відома зовнішня сторона цих проблем (тобто, незадоволення мешканців міста щодо медичного обслуговування). Як лікар я бачу ці проблеми ще і зсередини. Тому впевнений, що моя програма розвитку охорони здоров’я в місті Суми змінить стан сумської медицини на краще.
Великою проблемою є оснащення лікувально-діагностичною апаратурою. Збільшення фінансування галузі дасть можливість впроваджувати нові технології у практиці, придбати необхідний мінімум технічних засобів.
Місто потребує власну лікарню невідкладної медичної допомоги, яка має бути створена на базі однієї з вже існуючих міських лікарень. Коли людину в тяжкому стані забирає машина швидкої допомоги, бідолашні родичі вимушені телефонувати до всіх лікарень по черзі, щоб з’ясувати, куди відвезли хворого. Лікарі “швидкої” витрачають час, щоб з’ясувати, в яку з лікарень вони можуть доставити пацієнта. А інколи навіть декілька зайвих хвилин допоможуть врятувати хворому здоров’я або навіть життя. Якщо ж хворому необхідна комплексна медична допомога, а в лікарні немає всіх необхідних спеціалістів, то лікарі-консультанти їдуть на допомогу інколи з протилежного району міста. Я вже не кажу про зайві витрати пально-мастильних матеріалів. Тут йдеться про загрозу людським життям.
Ще один аспект. Зараз всі лікарні мають 40-42% фінансування від потреб, тому всі необхідні ліки та засоби хворі купують за власний кошт (сумні реалії, що властиві медичним закладам країни). Для лікарні невідкладної допомоги ця цифра має сягати 90%. Це гарантує, що важкохворі будуть безкоштовно забезпечені всіма необхідними ліками, як тільки вони опиняться у лікарні. Від цього моменту і до часу виходу з кризового стану в повному обсязі надаватиметься необхідна допомога за державний кошт. Бо кожен раз, коли хворому гіршає, немає часу чекати доки з аптечного кіоску хтось з близьких (якщо вони є) принесе все необхідне. А як загроза для життя мине, можна буде звернутися за допомогою у придбанні ліків до родичів. Щодо аптечних кіосків при лікарнях. Відкривати такі кіоски будуть тільки ті власники, які отримають право у відкритому конкурсі. Пріоритетом в цьому випадку буде не те, хто більше сплатить за оренду, а найнижча ціна на лікарські засоби.
Високий відсоток фінансування лікарні невідкладної допомоги не означає, що інші лікарні будуть поза увагою. Є декілька складових, здатних підвищити надходження до бюджету лікарень.
Сприяння розвитку приватної медицини Саме словосполучення “платна медицина” жахає пересічних громадян. І даремно. В суспільстві вже сформувалася певна категорія людей, які можуть і хочуть отримати більш якісне медичне обслуговування за власні гроші. Податки з діяльності приватних лікарів будуть спрямовані в бюджет міських лікарень; за рахунок відтоку частини пацієнтів з’являться додаткові умови надання допомоги; специфічні або навіть унікальні медичні технології, які не в змозі застосувати бюджетна медицина, стануть доступними для сумчан.
Сприяння розвитку страхової медицини В останній час побільшало великих підприємств та фірм, готових до медичного страхування своїх робітників. Якість обслуговування пацієнтів зі страховими полісами буде гарантовано контролем експертів-медиків страхових фірм.
Поліпшення якості обслуговування пацієнтів бюджетних медичних закладів буде зумовлена ще і підвищенням місячної заробітної плати від 700-800 гривень середньому медичному персоналу до 1200-1500 гривень лікарям.
Екологія Ця сфера, як і інші, вкрай потребує жорсткого контролю. Екологічна ситуація в місті дуже небезпечна. Підприємства, що будувалися на окраїні, з часом, за рахунок розбудови, опинилися в центрі міста.
Треба не тільки контролювати, щоб від цих підприємств надходили відповідні відрахування у міський бюджет, але і те, щоб ці кошти використовувалися за призначенням – будівництво або модернізація очисних споруд тощо.
|