Попередня версія:

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України

Інша тематика

Шановний Президенте України!

Нас, жителів сумської територіальної громади задовольнило Ваше публічне запевнення в тому, що приватизації сумського підприємства “Хімпром” не буде. Це по-справжньому державницьке рішення, яке, сподіваємось, приймалось із урахуванням інтересів людей нашої території.


Однак, у той же самий час, Ви згадали про можливе входження нашого „Хімпрому” до якоїсь державної корпорації. Можливо, корпорація і потрібна. Але, обов’язковою умовою входження до неї „Хімпрому” має бути забезпечення інтересів сумської міської громади, як господаря території, на якій розташований „Хімпром”. Це означає, що співвласником цього підприємства будь-яка корпорація може бути не більше ніж на 49 відсотків. А 51 відсоток акцій „Хімпрому” мусить належати сумській громаді.

Адже саме люди, які працюють і живуть тут, мають контролювати це вкрай небезпечне для оточуючого середовища виробництво. Жодні державні інтереси, якими можна керуватися при створенні корпорації, не варті здоров’я і життя людей, які власне і є суть держави.

Ми знаємо, що Ви, наш Президент, розумієте призначення цивілізованої держави – захист прав і свобод людини і громадянина. В ряду цих прав – право на безпечне для життя і здоров’я довкілля (ст. 50 Конституції України). Тому ми просимо, наполягаємо і навіть вимагаємо від нашого Президента, як гаранта Конституції, у разі створення корпорації контрольний пакет акцій сумського підприємства „Хімпром” залишити сумській територіальній громаді.

Користуючись нагодою, просимо Президента звернути також увагу на захист нашої територіальної громади та навколишнього середовища перед загрозою екологічного, радіоактивного та інших забруднень з боку нашого найближчого сусіди – Російської Федерації – політики якої не уявляють своєї діяльності без того, аби побазікати про проблеми України. Особливо напередодні виборів. Так ось, вибори минуться, а життя триватиме. Для нас воно триватиме, між іншим, у сусідстві з Курською атомною електростанцією, про технічний стан якої ми, братерський слов’янський народ, як підкреслюють російські політики й державні чиновники, нічого не знаємо. Не по-братськи це, якось. А тут ще й чимало рік несуть свої води з території дружньої країни через Сумську область. Через Суми, зокрема, тече Псел. Наскільки господарська діяльність російських територій впливає на рівень забрудненості Псла? Зараз важко сказати. І це – неправильно, не по-господарськи. А українців завжди знали як націю господарників. Призабулося. Однак ми обов’язково почнемо це пригадувати.

І тому ми в статусі місцевої влади наміряємось на кордоні встановити відповідну апаратуру, що контролюватиме стан забрудненості річкової води, що надходить в наші землі з-за кордону. Саме такими принциповими відношеннями з російською стороною ми внесемо новий, чистий струмінь у дружні стосунки між нашими країнами.

Але передусім наш контроль в статусі місцевої влади над забрудненням нашого довкілля спрямуємо на місцеві підприємства, такі як „Хімпром”. Незалежно від того яку форму власності матиме це виробниче об’єднання. Іще раз висловлюємо своє переконання, що Президент підтримає наші дії щодо захисту природи і здоров’я наших людей починаючи від „Хімпрому” і закінчуючи Курською атомною.

Наперед дякуємо. І самі рук не складаємо.

Сумська міська організація
Республіканської Християнської партії (РХП)
С.Я. Пак, О.М. Сахно, В.А. Шкробот,
О.І. Кезля, В.Я. Пак