№ 7 (50):

Короткі новини

Новини

У СУМАХ

На останній апаратній нараді при Сумському міському голові йшлося, зокрема, про рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції в епідемічний сезон 2006-2007 років.


Профілактичного щеплення потребують 168 тисяч мешканців міста. Завчасно зроблене щеплення, дійсно є запорукою не захворіти на грип.

Головний санітарний лікар міста Суми О. Черняк рекомендує батькам замість однієї картки на послуги мобільного зв’язку придбати якісну сучасну вакцину та зробити щеплення дитині.

* * *
Суми спільно ще з півсотнею міст України стали учасником проекту «Реформа місцевих бюджетів в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Головна ціль проекту, який триватиме протягом трьох років – підвищити прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевих бюджетів, в тому числі шляхом покращення управління місцевими бюджетами, встановлення безпосереднього зв’язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання.

В ОБЛАСТІ

З метою оцінки суспільно-економічної ситуації в області і бачення її жителями Сумщини, відділ суспільно-політичного моніторингу виконавчого апарату Сумської облради провів вибіркове соціологічне дослідження.

За результатами якого, зокрема, 84,2% респондентів не задоволені якістю життя (найбільше – в Сумах і Великописарівському районі, а найменше – в Недригайлівському і Лебединському районах), хоча й мають постійну роботу (73,6%).

Не зважаючи на те, що тільки 32,0% опитаних підтвердили факт збільшення доходів родини протягом року, вони не мають наміру їхати на заробітки (69,7 % – до Києва і 71% – за кордон), якщо це, навіть, поліпшить їхній матеріальний стан. Більшість з них (54%) готові змінити для цього професію, але лише за місцем свого проживання.

* * *
На базі Сумського обласного притулку для неповнолітніх 2 листопада відбувся обласний семінар з питань соціального захисту неповнолітніх, усиновлення, опіки та піклування, розширення мережі дитячих будинків сімейного типу та збільшення кількості прийомних сімей.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Грицай наголосив, що дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї необхідно створити у кожному районі та місті. На даний час в області функціонує 9 дитячих будинків сімейного типу та 13 прийомних сімей.

* * *
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 3 листопада 2006 року затверджено «Заходи щодо розвитку сільського туризму в Сумській області на 2007-2010 роки».

Документом, зокрема, передбачено:

- створити центри з надання консультативної допомоги суб’єктам сільського туризму з питань його розвитку,
- створити сприятливі умови для залучення іноземних та вітчизняних інвестиційних коштів у будівництво об’єктів сільського туризму тощо.

* * *
Сторіччя з дня народження видатного скульптора, народного художника СРСР Михайла Лисенка відзначили 4 листопада на Сумщині.

Заходи з ушанування пам’яті митця пройшли за участю його онуки – мистецтвознавця з міста Києва Людмили Лисенко, друга сім’ї, учня й послідовника Олександра Вітрика, а також представників місцевих органів влади, громадськості.

В УКРАЇНІ

Служба безпеки України у 2006 році заборонила в’їзд в країну 131 іноземцю за діяльність, яка суперечить інтересам безпеки України.

Про це голова СБУ Ігор Дріжчаний повідомив у понеділок на прес-конференції у Києві.
Керівник спецслужби розповів, що контррозвідка в інтересах обмеження контррозвідувальної активності іноземних спецслужб в Україні провела 3 демарші офіційним представникам іноземної розвідки і припинила шпигунську діяльність 12 іноземних громадян.
* * *
Рівень інфляції в Україні у жовтні цього року сягнув нового рекорду, склавши 2,6%, повідомляє Держкомстат.

У вересні цей показник становив 2 відсотки%.

За інформацією прес-служб органів місцевої влади та інформагенцій