№ 8 (51):

Фізик переміг вампірів математикою

Прес-колаж

Майже всі вчені погоджуються з тим, що люди-вампіри, якими вони зображаються в кінофільмах і книгах, ніколи не існували. Проте професор фізики Костас Ефтіміу з університету центральної Флориди порахував, що буде незайвим привести ще один доказ вигаданості кровопивць, і використовував для цього математику, передає «Мембрана».


Ефтіміу стверджує, що вампіри – не більше ніж легенда, і якби вони дійсно існували, то досить швидко розправилися би зі всім людством. Учений не став заперечувати існуючу думку про те, що жертви вампіра самі стають вампірами. Навпаки, він узяв це бачення за основу і застосував геометричну прогресію.

Професор припустив, що перший вампір з’явився 1 січня 1600 року – на початку сторіччя, яким датується низка перших згадок про жахливих кровопивців. А тодішнє населення Землі вчений, проаналізувавши історичні звіти, оцінив в 537 мільйонів людей.

Потім дослідник зробив ще одне припущення — про те, що вампір нападає на людей один раз на місяць. Відповідно, 1 лютого 1600 року в світі було вже два вампіри, в березні — чотири, в квітні — вісім. Таким чином, все людство перетворилося б на вампірів приблизно за 2,5 роки.

«Люди не змогли б вижити в таких умовах, навіть якщо б населення Землі подвоювалося кожного місяця», – підкреслив Ефтіміу.