№ 8 (51):

Італія позбувається «білих в’язнів»

Право і закон

Депутати італійського парламенту більшістю голосів підтримали пропозицію випустити з тюрми країни 12 тисяч в’язнів, серед яких – корупціонери та інші економічні злочинці. Про це пише британська газета Guardian.


За даними видання, йдеться про так званих білокомірцевих злочинців (white-collar criminals), тобто осіб, котрі вчинили економічні злочини, шахраїв та корупціонерів. У такий спосіб парламентарі спо-діваються вирішити проблему перенаселеності ви-правних установ Італії.

Пропозицію підтримала й партія «Вперед, Італіє!», яку очолює екс-прем’єр Сильвіо Берлусконі.

Своєю чергою представники фракцій, що проголосували проти звільнення засуджених, заявили, що партія С.Берлусконі підтримала законопроект у зв’язку з тим, що її лідер сам скоро постане перед судом за звинуваченням у зловживанні службовим становищем і фінансових махінаціях.

Видання також нагадує, що у 205 італійських тюрмах перебувають 61400 в’язнів, тоді як кількість місць у виправних установах країни – лише 41730.

Проте програма скорочення строків позбавлення волі призвела до першої серйозної кризи в уряді Романо Проді.

Адже для того, щоб скинути по 3 роки зі строків, які відбувають винні в злочинах середньої тяжкості, лівоцентристам знадобилася підтримка опозиції. У результаті в перелік злочинів, охоплених цим «помилуванням», було включено корупцію та інші фінансові правопорушення.

Низка соратників Романо Проді, зокрема міністр інфраструктури Антоніо ді П’єтро, звинуватили прем’єр-міністра в продажності. «Це ж просто рука руку миє, – обурюється колишній суддя ді П’єтро, у минулому відомий сво- єю участю в антикорупційному процесі «чисті руки». – Коаліція Р. Проді розпродає дешево останні залишки своєї політичної гідності, поступаючись шантажу правих із коаліції «Дім свобод» і особливо партії С. Берлусконі «Вперед, Італіє!». Амністувати злочинців із середовища білих комірців – це ж їх ідея!»

Спостерігачі ж передбачають, що ця криза — не остання. Слабка перевага, яку коаліція Романо Проді отримала після травневих виборів, змушуватиме його дедалі частіше звертатися за підтримкою до противників.