№ 9 (52):

Новини коротко

Новини

У СУМАХ

З нагоди Дня працівників сільського господарства минулого четверга у театрі ім. Щепкіна відбулися урочистості. За традицією.


Хліборобів області, героїв соціалістичної праці, ветеранів праці привітали обласні керівники й начальники. Кращим працівниками галузі вручено державні нагороди, почесні грамоти, цінні подарунки. Ще й досі за всіх селян радісно...

* * *
На апаратній нараді 20 листопада 2006 року при Сумському міському голові директор ТОВ «Сумикомунтранс» Володимир Чертков наголосив на недостатній кількості контейнерів у місті і пообіцяв вранці у середу вивести місто у нормальний плановий режим вивозу сміття.


А ще у Сумах планують додатково виготовити 300 сміттєвих контейнерів.

Однак, навряд чи можна сподіватися, що це рішення наблизить Суми до подолання «сміттєвої» проблеми.

В ОБЛАСТІ

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року за 9 місяців 2006 р. приріст промислового виробництва в області склав 3,1%, повідомляє Головне управління статистики в Сумській області.

Довідково: по Україні випуск продукції проти січня-вересня 2005р. збільшився на 5,5%. У загальноукраїнському рейтингу область за темпами промислового виробництва посіла 18 місце.

В лідерах за показниками приросту промислового виробництва такі підприємства, як ВАТ «Насосенергомаш», Шосткинський казенний завод «Зірка», НГВУ «Охтирканафтогаз», ЗАТ «Крафт Фудз Україна», ВАТ «Охтирський пивоварний завод», ВАТ «Selmi», ВАТ «Роменський завод “Тракторозапчастина”», філія «Сумський молочний завод», ТОВ «Таланпром», ВАТ «Шосткинський завод хімічних реактивів».

* * *
На Сумщині, 17-19 листопада проведено ХІІ Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники».

Учасниками конкурсної програми стали представники Закарпатської, Волинської, Вінницької, Херсонської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей.

Почесними гостями фестивалю були, зокрема, заслужені артисти України Ю. Рожков та Ж. Боднарук, заслужені діячі мистецтв України В. Довжик, В. Деркач, А. Карпенко, М. Юдін.
У рамках фестивалю проведено V Всеукраїнський конкурс сучасної та авторської пісні.
Заходи щодо вшанування пам’яті жертв голодомору та політичних репресій планується провести двадцять четвертого листопада у містах та районах області.

В УКРАЇНІ


Журналісти незалежної газети «Сватовські новини» (м. Сватове Луганської області) оголосили голодування на знак протесту проти підняття тарифів на опалення.

Журналісти, до яких приєдналися і декілька місцевих жителів, голодують перед міською радою під лозунгом «Краще померти від голоду, ніж платити за холод».

* * *
Міністерство юстиції зареєструвало Аграрну партію України.

Партія була зареєстрована 14 листопада. Керівник партії, за інформацією, наданою міністерству, Михайло Зубець.

Це 133-я партія в списку Мін’юсту. Як повідомлялося, у вересні Мін’юст зареєстрував Партію гуманістів України.

* * *
У Луцьку люди масово виписуються із квартир, щоб не платити за комунальні послуги.

Вже в 15 тисячах квартир у Луцьку ніхто не прописаний. Це створює додаткові проблеми не тільки комунальним службам, але й сфері охорони здоров’я, бюджет якої формується розраховуючи на одну особу. Медики стверджують, що надають допомогу більшій кількості хворих, ніж офіційно зареєстровано у відділі громадянства й реєстрації фізичних осіб Луцького міського відділу міліції.

Представники комунальних підприємств запропонували вимагати інформацію від власників квартир про кількість мешканців, а також надати їм можливість проводити нарахування за спожиті послуги з кількості людей, які фактично проживають у квартирах, а не тільки з кількості прописаних.