№ 10 (53):

Місцеві та всеукраїнські новини

Новини

У СУМАХ

Суботнього вечора, 25 листопада – у День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій – на Соборній вулиці та у сквері Тараса Шевченка вперше в Сумах відбулось запалювання свічок пам’яті та скорботи за мільйонами жертв геноциду українського народу.


* * *
У черговий раз на черговій апаратній нараді при Сумському міському голові, що відбулася 27 листопада, йшла мова про незадовільний санітарний стан обласного центру. „Не спрацьовує система вивозу твердих побутових відходів та прибирання контейнерних майданчиків”. А керівнику ТОВ ”Сумикомунтранс” хронічно бракує контейнерів.

У той же час, в організації роботи самого підприємства (що є набагато суттєвіше кількості контейнерів) змінилося, м’яко кажучі, мало.

В ОБЛАСТІ

Тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумської облдержадміністрації Володимира Сапсая в облдержадміністрації 25 листопада представив керівник головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента України Валерій Гелетей.

* * *
На базі Сумського державного педагогічного університету ім. А. Макаренка 28 листопада проведено обласну науково-практичну конференцію „Історія та сучасність козацьких традицій на Сумщині”.

Розглянуто окремі питання історії козацького руху на Сумщині, форми і методи роботи з молодіжними козацькими організаціями в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.

* * *
У наступному році комунальні підприємства обласної ради будуть або прибутковими або їх не буде взагалі.

Про це заявив голова обласної ради Вячеслав Шапошник 27 листопада під час проведення наради з керівниками підрозділів апарату обласної ради.

“Обласна рада більше не буде витрачати кошти місцевого бюджету на покриття збитків, які створюють недолугі або не чисті на руку керівники комунальних підприємств, – зазначив Вячеслав Шапошник. – У 2007 році підприємства комунальної власності будуть працювати лише з прибутками, у гіршому випадку – беззбитково. Збиткові ж підприємства ми будемо просто ліквідувати.”

В УКРАЇНІ

Команда «Спартак» Суми знята зі змагань першої ліги.

28-го листопада на засіданні Професійної футбольної ліги обговорювалося питання щодо зняття команди «Спартак» Суми зі змагань першої ліги та виключення клубу зі складу ПФЛ, передає champion.com.ua.

У зв’язку з другою неявкою на матч (перша у була Миколаєві) усі члени бюро одноголосно проголосували за цю пропозицію.

* * *
«Укртелеком» поставить у Київській області нові таксофони, по яких можна дзвонити в інші країни.

Національний оператор фіксованого зв’язку компанія «Укртелеком» оголосила про проведення процесу модернізації таксофонного парку Київської області.Автомати серії «Телекарт-101» будуть замінені на нові, надійніші моделі «Телекарт-121»

* * *
Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації.

Закон (реєстраційний номер 2296) передбачає приведення окремих положень Закону «Про телекомунікації» у відповідність з нормами законодавства Європейського Союзу. Зокрема, в ньому визначаються правові принципи доступу споживачів до загальнодоступної телекомунікаційної послуги, вимоги щодо універсального доступу до такої послуги. Метою ухвалення даного документа є гармонізація українського законодавства із законодавством Європейського Союзу.

* * *
Укрзалізниця на новорічні та різдвяні свята додатково призначила вже 18 потягів.

Укрзалізниця закликає пасажирів планувати свою поїздку та заздалегідь замовляти квитки на період новорічних та різдвяних свят.