№ 11 (54):

Яку мінеральну воду пити?

Медицина і здоров’я

Раніше, років 15 тому, вибір мінеральних вод був убогим. Народ знав лише «Боржомі» та «Єсентуки». А зараз на полицях магазинів цих мінеральних вод стільки, що голова обертом йде: пий – не хочу. Тільки от не завжди зрозуміло, від чого ту або іншу мінеральну воду треба пити й чи треба взагалі? На одних пляшках написано магнієва, на інших – бікарбонатна, на третіх – сульфатна...


Отже... Мінеральна вода з написом «магнієва». Цей напис означає, що в цій мінеральній воді міститься 500 або більше мг магнію в 1 літрі води. Така вода рекомендується людям, що страждають запорами або тим, хто переніс стресову ситуацію. А от тим, хто схильний до розладу шлунку, вона протипоказана.

Мінеральна вода з написом «сульфатна» означає, що в одному її літрі міститься більше 200 мг сульфатів. Вона показана людям, що мають проблеми з печінкою й ускладнення зі стільцем, тобто тим, хто страждає запорами. Таку мінеральну воду не слід уживати дітям, підліткам і вагітним жінкам, тому що вона може вплинути на засвоєння організмом кальцію, що може погано позначитися на формуванні кісткової тканини плода.

«Бікарбонатна» мінеральна вода в одному літрі містить більше 600 мг бікарбонатів, і її корисно вживати людям, що займаються фізичною працею, спортом, людям, що страждають циститом. А от тим, хто страждає гастритом, її приймати не слід, тому що в цій мінеральній воді містяться ангідриди вуглекислоти.

Є ще й «хлоридна» мінеральна вода. Це така мінеральна вода, яка в одному літрі містить більше 200 мг хлоридів. Така мінеральна вода сприяє регуляції діяльності кишечника, печінки й жовчних шляхів. Але гіпертонікам її приймати не слід.