№ 11 (54):

Новини Сум, області та України

Новини

У СУМАХ

У зв’язку з відсутністю кворуму після обідньої перерви 1 листопада було перервано роботу VII сесії Сумської міської ради V скликання.


Після обідньої перерви для повноцінної роботи вечірнього засідання сесії не вистачило кількості депутатів.

Була висловлена необхідність проведення зборів депутатських фракцій, де на порядку денному постане питання депутатської дисципліни.

* * *
Хліб і хлібобулочні вироби у Сумах в середньому на 10% подорожчали.

Зокрема, хліб «Дарницький», який коштував 1,60-1,62 грн., віднині продається по 1,80 грн., батон нарізний «Український» з 1,60 грн. піднявся в ціні до 1,70 грн., хліб білий круглий з 1,95 грн. подорожчав до 2,10 грн., хліб сірий прямокутний наразі у продажу за 1,62 грн. замість 1,45 грн., а такий же хліб білий – 1,54 грн. замість 1,45 грн., передає «УНІАН».

Ціну на хліб і хлібобулочні вироби підняв як Сумський хлібокомбінат, так і інші його виробники, які постачають свою продукцію в Суми.

В ОБЛАСТІ

Кількість мистецьких заходів, які проводяться на території області і мають статус всеукраїнських у 2006 році збільшилася.

Додалися дитячий конкурс академічного співу «Поліська рапсодія» у м. Шостка, свято «Калнишева рада» у с. Пустовійтівка Роменського району та фестиваль «Козацький родослав» у с. Шаповалівка Конотопського району. Загальна кількість всеукраїнських заходів зросла з семи до десяти.

* * *
Сума невиплаченої заробітної плати працівникам області станом на 1 листопада 2006 р. складала 31,3 млн. грн.

З неї 12,6 млн. грн. – це заборгованість із виплати заробітної плати економічно активних підприємств, 17,8 млн.грн. – підприємств-банкрутів і 0,9 млн.грн. припадає на економічно неактивні підприємства.

* * *
Повільно проводиться комп’ютеризація бібліотечних та музейних закладів.

Станом на 1 листопада 2006 року відсутня комп’ютерна техніка у Лебединській, Середино-Будській, Тростянецькій, Краснопільській, Путивльській, Недригайлівській, Шосткинській, Липоводолинській ЦБС та у ЦБС міст Ромни, Лебедин.

Відсутні комп’ютери у Роменському та Охтирському міських краєзнавчих музеях, Лебединському, Кролевецькому районних краєзнавчих музеях та Лебединському міському художньому музеї.
* * *
Голова Сумської обласної ради В’ячеслав Шапошник 5 грудня відбув з одноденним робочим візитом до Білопільського району.

У ході його поїздки, зокрема, заплановані зустрічі у декількох населених пунктах району.

До прибуття гостя готувались у місцевій школі с. Білани, у Білопільському дитячому будинку, Ворожбянській ЗОШ № 1, де відкрився спортивний майданчик, а також у ТОВ «Ворожба» (м’ясокомбінат) з приводу відкриття нової ковбасної лінії.

В УКРАЇНІ

Сімферопольський мер Геннадій Бабенко пропонує зробити із шкіл підприємства з виробництва сувенірів. Як повідомив міський голова сьогодні на оперативній нараді міськвиконкому, школи запросто могли б торгувати дитячими виробами.

Як вважає Бабенко, через дефіцит коштів бюджету на ремонт шкіл управлінню освіти «потрібно щось придумати, щоб школи могли самостійно заробляти гроші на облагороджування своїх навчальних закладів».

По прогнозам медиков, грипп должен был начать атаку на украинцев в середине декабря. Но этого не произойдет. Причина тому – аномально теплая погода. Впрочем, наше чудесное спасение от инфекции – только отсрочка.

* * *
По словам директора Украинского центра гриппа и ОРЗ Аркадия Фролова, сейчас в Украине наблюдается традиционное сезонное повышение заболеваемости ОРЗ и ОРВИ.

«Всего этими инфекциями за прошлую неделю заболели 49 тысяч человек. К эпидемпорогу приближаются Львов и Симферополь. Тем не менее, пока ни в одной лаборатории страны вирус гриппа не выявили. Нам в нынешнем сезоне повезло с погодой, и, пока не похолодает, грипп не активизируется, а случится это не раньше января», – отметил он.