№ 12 (55): "Швидка" допомога
Медичне забезпечення жителів Путивльського району по транспортній лінії Служби 03 здійснюють якраз три машини «Швидкої допомоги». Станція «Швидкої» крім своїх буденних обов’язків завжди бере участь в ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
Брак технічних засобів (зокрема, транспорту) в цьому колективі позитивно компенсується так званим людським фактором. Тут трудяться чудові люди й фахівці. Окрім завідувача й старшого фельдшера у путивльській «Швидкій» працюють чотири диспетчери, сім фельдшерів, дві санітарки і шість водіїв.
Відділення «Швидкої допомоги» Центральної районної лікарні очолює С. П. Миколаєць. За спиною у Степана Петровича вже біля 30 років трудового стажу, 26 з яких – у Путивлі. Під стать Степану Петровичу і старший фельдшер М.І. Козюлін. У Миколи Івановича відповідний досвід – 35 років.
Крім С.П. Миколайця та М.І. Козюліна медичними працівниками вищої категорії у відділенні «Швидкої допомоги» є також фельдшери Валентина Зудинова, Оксана Маркова і Василь Жульов.
На «швидких» працюють водії тільки першого класу. Це – Микола Кошелєв, Віктор Василенко, Петро Фокін, Михайло Мокренко, Олександр Кригін і Микола Вернигор. На жаль, з трьох уже морально і фізично застарілих автомашин «Швидкої допомоги» одна вже вичерпала свій ресурс.
– Украй потрібні дихальна апаратура і оснащення. Недавно коштами лікарняної каси придбали для служби 03 сучасний портативний електричний кардіограф для обстеження серця. Ми виїжджаємо в усі села району, – говорить С.П. Миколаєць, – особливо часто туди, де, хоча і є фельдшерсько-акушерські пункти, але фельдшерів немає. У зв’язку з цим часто зазнаємо гостру нестачу бензину.
Адміністрація виділяє нам на це додаткове паливо. Здебільшого люди виказують нам свою вдячність, однак буває, що гріха таїти, скарги, що спізнюємось, – ми ввічливо виправдовуємось.
Через нестачу бюджетних коштів на медикаменти людям доводиться платити за ліки. Якусь частину, звичайно, виділяють безплатно для дітей до 3 років, а також для незабезпечених верств населення.
– Якщо порівняти показники по Сумскій області роботи «швидких», то у нас – найбільше навантаження (понад 10 тисяч виїздів на рік), – веде далі Степан Петрович. – Для порівняння можемо взяти сусідній Буринський район, не менший за розмірами за наш.
Там роблять 5 тисяч виїздів. Буринцям один виїзд бригади «Швидкої допомоги» обходиться близько 80 гривень, стільки ж і в Сумах. У нас же через велику кількість виїздів ця витрата дорівнює 47 гривням. І це при однаковому фінансуванні цих виїздів.
На фінансування роботи відділення «Швидкої допомоги» з бюджету ЦРЛ виділяється вісім процентів коштів. Але цього недосить, вважає С.П. Миколаєць, і потрібно ще 8 відсотків для нормальної роботи цієї служби. Це, принаймні, дасть можливість безплатно надавати первинну медичну допомогу на догоспітальному етапі.
І ще один дуже важливий момент у цій темі не можна проігнорувати. Це неправдиві виклики, телефонне хуліганство підлітків напідпитку. Телефонують із стаціонарних і мобільних телефонів. А тим часом, до «швидкої» не можуть додзвонитися ті, кому потрібна екстренна медична допомога.
На жаль, з такими проявами «молодіжного середовища» частіше зустрічаються путивльські медики сьогодні.
Леонід Александров
|