№ 12 (55):

Білопільська влада не дала гнати хвилю

Актуалії

Місцеві жителі своїми публічними протестами скоригували інженерний проект


Комплекс будівель Білопільської центральної районної лікарні було зведено близько тридцяти років тому. Такого ж віку, звісно, й належні цьому лікувальному закладу каналізаційні комунікації, що за то- дішнім проектом мали власну зливну систему.

Терміни їх експлуатації вичерпалися. У зв’язку з цим єдиним і логічним виходом було б підведення зливної системи ЦРЛ до загальної міської каналізації. Саме таке рішення і було прийняте керівництвом лікарні.

З держбюджету було виділено для цього необхідні кошти, складено проект.

Але, коли траншея для прокладання труб була докопана до будинків №№ 9,11 по вулиці 1-го Травня, жителі цих будинків почали висловлювати активне незадоволення веденням даних робіт. Незадоволення вилилось у безпосереднє пікетування земляних робіт. Відтак, роботи було припинено.

Виконавцем цих робіт є БПМК-10, начальник якого – Іван Миколайович Безверхий – погодився дати пояснення з приводу того, що відбувається.

Так, згідно з проектом, злив стічних вод з будівель ЦРЛ проводиться через трубу, що йде від каналізаційно-насосної станції, оминаючи міське кладовище, до каналізаційного колодязя, розташованого поряд з однією з п’ятиповерхівок по вулиці 1-го Травня. Мешканці цього будинку пояснюють своє невдоволення тим, що каналізацію в їхньому будинку іноді прориває, і стічні води потрапляють до підвалів, а при додатковому навантаженні на каналізаційну систему після долучення до неї стоків центральної лікарні такі випадки можуть повторюватися значно частіше.

Крім того, мешканці будинку висловили побоювання щодо можливості потрапляння інфекцій разом зі стоками з лікарні.

Взявши до уваги висловлені претензії, місцева влада прийняла рішення про переробку проекту з перенесенням врізки до одного з колодязів, що розташований ближче до наступної п’ятиповерхівки, але на більшій відстані від самої будівлі. Не важко здогадатися, що історія з протестом повторилася, з тією лише відмінністю, що мешканці згодні на під’єднання труби до іншого колодязя, що розміщений якнайдалі, аж за рогом будинку. Міськрада письмово постановила і ці вимоги задовольнити.

Але у такому випадку, як пояснив Іван Микола-йович, траншея виявиться на 220 метрів довшою, ніж передбачалося, труба, відповідно, теж. Крім того, до кошторису було внесено також заміну насосів.

Таким чином, відбудеться загальне подорожчання проекту. Тобто, замість виділених з держбюджету 164 тисяч гривень його вартість підніметься десь до двохсот. Практика нашого життя свідчить, подібні питання не так швидко вирішуються, тим більше - у кінці року. Тому, щоб усі отримали, що хотіли, доведеться лікарні почекати року наступного.

Ольга Бражник